Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Paweł Pasieka ( uczeń klasy 3D) stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły dla młodzieży, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości.

Przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje Prezes  Rady Ministrów.

Paweł Pasieka, oprócz spełniania kryterium najwyższej średniej ocen w naszym Liceum, jest również laureatem XXVI Olimpiady Filozoficznej.

Wręczenie dyplomów i listów gratulacyjnych stypendystom z Bielska-Białej oraz powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego odbyło się 4 grudnia 2014r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Bielsku-Białej. Wykład okolicznościowy pt. "U źródeł tajemnicy zachwytu" wygłosił dla stypendystów dr Jacek Kurek z Uniwersytetu Śląskiego.