"LOREM IPSUM"
- Szczegóły
- Poprawiono: środa, 20, listopad 2013 17:04
- Odsłony: 9114
333 STRON
567 dni, 333 stron, 100 artykułów, 30 redaktorów, 18 miesięcy, 12 numerów, 3 wygrane konkursy. To podtytuł projektu, który tworzyliśmy od września 2011 roku. Trzy fundamentalne zasady: monochromatyczność, anonimowość i wszechstronność towarzyszyły nam od pierwszego do ostatniego numeru. Zawsze chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony, ale świat z tej najprawdziwszej. Pisaliśmy o tym wszystkim, co wydawało nam się godne przekazania, zaciekawienia innych, pochwalenia, skrytykowania, zauważenia. Tworzyliśmy o tym, co drzemie w nas samych i świecie dookoła.
IDEA
Gazetka szkolna „Lorem Ipsum” była projektem, w którym najważniejsza dla nas była pasja jego twórców, ich wszechstronność i kreatywność. Tworzyliśmy wspólnie pismo, które łączyło nas jako grupę redaktorów, ale które i jednoczyło naszych czytelników. Wielokrotnie byliśmy nagradzani (wygrana konkursu Szpalta 2012, zajęcie drugiego miejsca w Konkursie Dziennikarskim WSZOP 2013 i Szpalta 2011) i doceniani przez czytelników (w tym uczniów i kadrę nauczycielską), ale także osoby, będące naszymi autorytetami (opinie nt. projektu znanych dziennikarzy, rektorów uczelni). Nasi czytelnicy zawsze zwracali dużą uwagę na jakość artykułów, naszą systematyczność w wydawaniu kolejnych numerów, a także zauważalną pasję do tego, co robimy.
Myślimy, że to właśnie na tym polegał nasz sukces – priorytetem była idea. Podsumowując naszą działalność, wszyscy jesteśmy zgodni, że projekt okazał się sukcesem. Zrealizowaliśmy naszą misję i cele, jakie sobie postawiliśmy na początku współpracy. Gazetka, jaką było nam dane tworzyć, stała się swoistym symbolem w naszej szkole, a także poza nią, dała nam motywację do dalszych działań i wzbogaciła nasze doświadczenie.
Zgodnie przyznajemy, że nie spodziewaliśmy się, że tak wiele pracy czeka nas w związku z jej stworzeniem, ale jesteśmy z niej usatysfakcjonowani. Planowaliśmy stworzyć coś, co zarówno zachwyci nas, jak i czytelników, będzie stałym wkładem w kulturę naszego regionu i przyniesie nam powód do dumy. Wszystkie założenia – zrealizowaliśmy.
ANONIMOWOŚĆ
Tworzyliśmy anonimowo, bo nikt z nas nie chciał, by jego artykuły były oceniane przez pryzmat tego, jak jest spostrzegany na szkolnym korytarzu. Anonimowość tę, z mniejszym lub większym efektem, udało nam się utrzymać przez prawie cały okres naszej działalności. W Wydaniu Specjalnym poświęconym całej Redakcji, redaktor naczelna opublikowała oficjalnie listę wszystkich trzydziestu twórców projektu.
REDAKTORZY
Ordog - Urszula Kasperek (Zastępca redaktor naczelnej)
Bonkers - Maciej Furtak (Sekretarz)
MadCat - Maciej Zieliński (I Redaktor Naczelny)
Blizzard - Kuba Jeziorek
Vaulter - Maciej Płużek (Ilustrator)
PeopleCantTalk - Andrzej Jaworowski
Surreal - Gabriela Kapturkiewicz
Pestifer - Maciej Paduszyński
Ecoffemaker - Kuba Stradomski
Marryme - Karolina Jarubasz
Loutre Noire - Magdalena Zgłobica
Errata - Agata Bołdys
Malinowa Mamba - Irena Szczerba
K.T.O/ O.N.A - Alicja Szczerba
Smutny Kamień - Tomasz Jakóbiec
NoName - Justyna Trzopek
Verseau - Seweryn Olek
Antonina - Justyna Charkiewicz
Honyszkekojok - Ewelina Willman
Gooseberry Muffin - Julia Polewka
bellitudinis - Martyna Tarnawska (Redaktor naczelna)
Redakorzy nieujawnieni:
Godmother - ?
Ekkertnytt - ?
Shaman - ?
Mokrosz - ?
Fleur Shiller - ?
Taniewino - ?
Queen of Leon - ?
Jaszczur - ?
Surkim - ?