O bibliotece

BIBLIOTEKA. DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, nauczycieli i rodziców codziennie w godzinach: od poniedziałku do czwartku od 8-16, w piątek od 8-15.

 

*          *          *

W naszej bibliotece możesz wypożyczyć potrzebne książki: lekturę z języka polskiego, inną książkę z literatury pięknej-klasyki polskiej lub obcej czy ze współczesnej literatury; poezję i prozę, pamiętnik, reportaż czy esej, wreszcie książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy.

W czytelni masz do dyspozycji encyklopedie, słowniki, leksykony.

Na parę dni możesz wypożyczyć czasopisma, np. "Mówią wieki", "Polityka", "Kino" i inne.

Możesz także wypożyczyć filmy fabularne, dokumentalne czy wydawnictwa multimedialne.

 

*          *          *

W naszej czytelni miło i pożytecznie spędzisz czas. Możesz w ciszy pouczyć się, odrobić lekcje, znaleźć potrzebne materiały; masz do dyspozycji kilka komputerów z dostępem do Internetu, możesz wydrukować.

 

*          *          *

Jeśli malujesz, rysujesz, pasjonujesz się fotografią lub masz inne hobby, zrób wystawę swoich prac w czytelni. Dasz się w ten sposób poznać wszystkim z innej strony.

 

*          *          *

W bibliotece działają dwa koła zainteresowań: koło miłośników sztuki i koło filmowe. Zapraszamy do udziału w zajęciach!

 

*          *          *

Jeśli ortografia nie sprawia ci kłopotu, spróbuj swoich sił w szkolnym dyktandzie ortograficznym "Bęzbłędny rycerz" o Nagrodę Główną Pani Dyrektor Szkoły oraz inne nagrody, które co roku organizujemy w bibliotece.

 

*          *          *

Każdego roku uczniowie klas trzecich wzbogacają księgozbiór naszej biblioteki w ramach akcji "Zostaw po sobie książkę" (książki z dedykacjami).  Pamiętaj o tym, kiedy będziesz kończyć szkołę.

 

*          *          *

Jeśli u nas nie znajdziesz potrzebnych materiałów, poszukaj w katalogach innych bibliotek. Oto linki: