Pismo przewodnie

Nauczyciele języka angielskiego III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej mają przyjemność zaprosić Państwa wychowanków do udziału w XV Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. 

Konkurs (na poziomie B2) organizowany jest z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły i będzie przebiegał w dwóch etapach. Liczbę uczniów chętnych do udziału w konkursie na etapie szkolnym prosimy przesłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30listopada 2023 roku.


Pierwszy etap szkolny - odbędzie się
12grudnia 2023 (wtorek) ok. godz. 9:00 (wg możliwości szkoły).  W ramach niego uczniowie będą pisali test obejmujący zagadnienia gramatyczno-leksykalne. Test przewidziany jest na 45 min. Test zostanie wysłany pocztą elektroniczną na adres, z którego zgłaszaliście Państwo szkołę. Na tym etapie zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o sprawdzenie prac zgodnie z przesłanym kluczem oraz przesłanie wyników na podany adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 23 grudnia 2023. Lista osób zakwalifikowanych do etapu finałowego przesłana zostanie drogą mailową do nauczycieli zgłaszających uczniów do dnia 09 stycznia 2024.

Drugi etap odbędzie się 13 marca2024 (środa) o godzinie 8:00 (z przyczyn organizacyjnych prosimy o przybycie na godzinę 7:45 ) na terenie naszej szkoły. W części pisemnej, trwającej 60 min., uczniowie będą rozwiązywali test obejmujący część gramatyczno-leksykalną, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem oraz podstawowe zagadnienia obejmujące kulturę krajów anglojęzycznych.

Prace będą sprawdzane przez pracowników naszej szkoły.

Rozdanie nagród odbędzie się 25 marca2024 (poniedziałek) . Ze względów organizacyjnych uczniowie odbierają nagrody i dyplomy jedynie podczas ceremonii podsumowującej konkurs. W późniejszym terminie nie będzie to możliwe.

Jeżeli któryś z ww. terminów pokrywa się z terminami innych konkursów lub egzaminów próbnych, prosimy o informcję.

Pragniemy zapewnić Państwa, że zorganizowanie konkursu ma na celu zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej LO im. S. Żeromskiego: www.zeromski3lo.edu.pl