Pismo Przewodnie

SZANOWNI PAŃSTWO!

Nauczyciele języka angielskiego ZSO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej mają przyjemność zaprosić Państwa wychowanków do udziału w VIII Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Nagrody w konkursie ufundował Dyrektor Zespołu Szkół, Szkoła Języków Obcych Oxford Centre w Bielsku-Białej oraz Polonia Amerykańska.

Konkurs organizowany jest z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły i będzie przebiegał w trzech etapach. Liczbę uczniów chętnych do udziału w konkursie na etapie szkolnym prosimy przesłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Termin nadsyłania zgłoszeń upływa do 10 listopada 2016.

Pierwszy etap szkolny - odbędzie się 28 listopada 2016 (poniedziałek) ok. godz. 9:00 (wg możliwości szkoły). W ramach niego uczniowie będą pisali test obejmujący zagadnienia gramatyczno-leksykalne. Test przewidziany jest na 45 min. Ilość kopii testu prześlemy zgodnie z Państwa zamówieniem na adres szkoły. Na tym etapie zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o sprawdzenie prac zgodnie z przesłanym kluczem oraz przesłanie wyników na podany adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 22 grudnia 2016. Lista osób zakwalifikowanych do drugiego etapu umieszczona zostanie na stronie internetowej: www.zeromski3lo.edu.pl do dnia 10 stycznia 2017.

Drugi etap odbędzie się 8 lutego 2017 (środa) o godzinie 8:00 (z przyczyn organizacyjnych prosimy o przybycie na godzinę 7:45 ) na terenie naszej szkoły.  W części pisemnej, trwającej 60 min., uczniowie będą rozwiązywali test obejmujący część gramatyczno-leksykalną, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem oraz podstawowe zagadnienia obejmujące kulturę krajów anglojęzycznych. Część pytań będzie dotyczyć Polonii Amerykańskiej, która jest jednym ze sponsorów nagród w konkursie (linki do materiałów z tego tematu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Polish_Americans )

Prace będą sprawdzane przez pracowników naszej szkoły, a wyniki, wraz z zagadnieniami do finału, umieszczone zostaną na stronie internetowej: www.zeromski3lo.edu.pl do dnia 24 lutego 2017 (piątek).

W dniu 14 marca 2017 (wtorek)  będzie miał miejsce finał konkursu, który będzie obejmował rozmowę z native speaker’em ze Szkoły Języków Obcych Oxford Centre.

Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 23 marca 2017 (czwartek) o godz. 13.00. Ze względów organizacyjnych uczniowie odbierają nagrody i dyplomy jedynie podczas ceremonii podsumowującej konkurs. W późniejszym terminie nie będzie to możliwe.

Pragniemy zapewnić Państwa, że zorganizowanie konkursu ma na celu zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół oraz Szkołę Języków Obcych Oxford Centre w Bielsku-Białej.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej LO im. S. Żeromskiego: www.zeromski3lo.edu.pl

Pozdrawiamy,
Brygida Rajca