Jasełka i konkurs pastorałek

pastoraki tytuW dniu 21.12.2018 w naszej szkole odbył się konkurs pastorałek połączony z jasełkami.

Klasy licealne i 3 Gimnazjum miesiąc przed konkursem wylosowały tytuły pastorałki, którą będą musiały zaśpiewać w tym dniu. Klasy podeszły do tego bardzo poważnie i profesjonalnie. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i jury, złożone z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego
i nauczycieli, miało trudne zadanie, aby wydać sprawiedliwy werdykt.

W pierwszej turze zwyciężyła klasa I D, przed klasą I C i II C.

W drugiej turze zwyciężyła klasa II B, przed III B i 3 Gimnazjum.

Nagrodą główną w konkursie był dodatkowy dzień wycieczki, za drugie miejsce dzień bez pytania, a za trzecie lekcja bez pytania.

Zwycięzcom gratulujemy.

Przed konkursem pastorałek odbyły się jasełka, przygotowane przez klasę II C. W sposób luźny i nowoczesny nawiązywały one do wydarzeń biblijnych związanych z narodzeniem Jezusa.
Klasa jak zwykle stanęła na wysokości zadania i każdy z przyjemnością oglądał przedstawienie.

Po konkursie pastorałek głos zabrał Pan Dyrektor dr Krzysztof Kaczor, życząc wszystkim spokojnych świąt i udanego Nowego Roku.

Na zakończenie zaśpiewała Sara Lesińska z 3 Gimnazjum, która po raz kolejny udowodniła, że nieważny jest wiek, ale talent,  zapał i chęci.

Dzięki występom naszej młodzieży, każdy z nas poczuł magię świąt i z cudownym humorem udał się do domów, aby w gronie rodzinnym przeżywać ten czas, w którym Chrystus stał się człowiekiem.

(tekst - Łukasz Świątek)

I miejsce  - pierwsza tura

1D

1D

I  miejsce - druga tura

2B

2B

JASEŁKA przygotowane przez klasę 2C

jaseka