Prace stypendystów

W zakładce kącik przedmiotowy pojawiły sie prace naszych tegorocznych stypendystów (zobacz).

Czas na WoS

 Czas na WoS. Sukcesy w Olimpiadach.

Uczniowie Żeromskiego nie przestają zaskakiwać, w kwietniu 2022 roku dotarły do nas bowiem kolejne doskonałe wieści, tym razem z finału Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Znakomity tytuł laureata wywalczyła Martyna Szostek z klasy 3 cg. Warto podkreślić, że Martyna po raz pierwszy w historii udziału naszych uczniów w tym konkursie, dostała się do finałowego quizu, co stanowi zwieńczenie Jej świetnych osiągnięć uczniowskich i zapewne jedynie zapowiedź równie świetnych sukcesów studenckich. Za wszystkie swoje osiągnięcia Martyna została w tym roku wyróżniona Medalionem Żeromskiego. Tytuł laureata Olimpiady zdobył także nasz niezawodny reprezentant i człowiek renesansu – Tymoteusz Dadok z klasy 3 cp.

Stanowicie dla nas inspirację! Gratulujemy!

Gratulacje składamy również opiekunowi merytorycznemu – Pani Izabeli Podlewskiej-Lasler oraz Rodzicom uczniów.

Pierwszy DZIEŃ z...

Już niedługo ruszamy z nowym cyklem wydarzeń pod ogólnym tytułem "Dzień z..." Tym razem będzie to ~Dzień z pasją~ a ciężar inauguracji weźmie na swoje barki uczeń klasy 2b Kacper Kupczak. Kacper wystąpił na tegorocznej edycji Festiwalu Nauki z prowokacyjnym wykładem "Dlaczego szkoła jest do bani". Teraz czas na jego kontynuację. Kacper tak charakteryzuje swój pomysł:

Szkoła, często w dzisiejszych czasach jest krytykowana za to, jak działa. Według niektórych opinii nie pozwala zdobyć niezbędnych, do tego, by sprostać wyzwaniom współczesnego świata umiejętności; koncentruje się na przeszłości; nie przygotowuje na przyszłość; wpaja działanie według schematu oraz ogranicza kreatywność i indywidualność. Z tego powodu, usiłuje się zmieniać sposób działania poszczególnych szkół. Kładzie się większy nacisk na zdolności indywidualne i interpersonalne. A zatem w czym szkoła, mogłaby być lepsza? Co stoi za sukcesami w nauce? Czy każdy z nas może dokonać realnej zmiany?

Na te i wiele innych pytań, postaram się odpowiedzieć w moim wykładzie w ramach "Dnia z pasją", przy okazji którego chciałbym zrealizować eksperyment, mający za zadanie zbadać wpływ pracy grupowej na sprawdzianach, na rozwój wiedzy i umiejętności uczniów.

 

Starujemy niebawem.

 

„Szanuj energię, chroń klimat” – rok 2022 „Przybij piątkę...” | Część 4

„Szanuj energię, chroń klimat” – Część 4| Śmieci

Historyczny sukces

Historyczny sukces Tymoteusza

Dobra passa konkursowa w Żeromskim trwa w najlepsze. W dniach 7 – 10 kwietnia w Gdańsku odbył się finał Olimpiady Historycznej, Tymoteusz Dadok – uczeń klasy 3 cp, zdobył tytuł laureata tegoż konkursu. Co więcej, wywalczył trzecie miejsce wśród finalistów z całej Polski. Konkurs ma długie i bogate tradycje i cieszy się dużą rozpoznawalnością. Tymek w drodze na szczyt brawurowo przebrnął przez eliminacje szkolne, okręgowe i wreszcie, składający się z trzech etapów, finał. Nasz reprezentant dzięki hartowi ducha, zapałowi i bezkompromisowej postawie sięgnął po najwyższe laury. Gratulujemy także Rodzicom Tymoteusza: Ewelinie i Mieczysławowi oraz nauczycielce historii: Dorocie Szkucik.

Ręce same składają się do oklasków!