FINAŁ 47 Olimpiady Języka Angielskiego

Fantastyczny sukces Mai Pawelec z klasy IVC w finale 47 Olimpiady Języka Angielskiego.

Maja, jako druga osoba w historii naszej szkoły, zdobyła tytuł finalisty, który otwiera jej drogę na wiele filologii. Maja zdecydowała się studiować w Poznaniu na najlepszym wydziale filologii skandynawskiej, wybierając specjalizację filologia norweska. Spośród kilkunastu tysięcy osób biorących udział w pierwszym etapie olimpiady Maja była jedną z tych nielicznych, którzy zostali wyróżnieni. Dzięki swoim staraniom Maja znalazła się w elitarnym gronie i miała zaszczyt wziąć udział w wielkim finale. Uzyskany tutuł finalisty jest ukoronowaniem wielomiesięcznej ciężkiej pracy.

Olimpiada języka łacińskiego.

W dniach 16 - 17 marca 2023 roku w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się etap centralny XLI Olimpiady Języka Łacińskiego. Z wielką przyjemnością informujemy, że tytuł finalistki XLI OJŁ uzyskała nasza Uczennica z klasy 3c Hanna Hermann. Zawody rozpoczęły się w listopadzie 2022 roku i wymagały nie tylko doskonałej znajomości gramatyki języka łacińskiego, umiejętności tłumaczenia, ale także szerokiej wiedzy z zakresu kultury, historii oraz literatury starożytnej Grecji i Rzymu. Fortes fortuna adiuvat!


Gratulujemy serdecznie

Sukcesy chemiczne

Szymon Finalistą 69 Oimpiady Chemicznej.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Szymon Wójcik, uczeń klasy 4bp wykazał się fenomenalną wiedzą i umiejętnościami uzyskując tytuł Finalisty 69 Oimpiady Chemicznej.Jego osiągnięcie tym większą napawa nas dumą,  że do etapu centralnego Olimpiady przystąpił z kontuzją, wymagająca unieruchomienia części dłoni. Odważnie stanął do nierównej walki i został prawdziwym zwycięzcą.

Szymon zapewnił sobie wolny wstęp na wiele prestiżowych uczelni technicznych, uniwersyteckich, w tym również na wydziały lekarskie.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi i Rodzicom! Życzymy dalszych sukcesów!

Dzień z pasją i z matematyką

(e^π*i)+1=0

13 kwietnia z cyklu "Dzień z pasją" gościliśmy pana profesora Kazimierza Nikodema z  bielskiej uczelni ATH.Pan profesor przedstawił w sposób jasny skomplikowany wzór matematyczny, uznany przez matematyków jako najpiękniejszy wzór na świecie tzn (e^π*i)+1=0. Co w nim jest szczególnego? Według nich wyjątkowe jest to że łączy on pięć niezależnych stałych matematycznych, które pojawiły się w zupełnie odrębnych działach matematyki.

 

LXIV Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Spektakularny sukces Michała Pezdy

W dniach 1-2 kwietnia 2023 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyły się zawody centralne LXIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Uczeń klasy 3 c Michał Pezda odniósł w nich spektakularny sukces, zdobywając tytuł laureata I miejsca. Jest to pierwszy tak wysoki wynik w historii wieloletnich startów naszych uczniów w tej prestiżowej olimpiadzie. A że odbywa się ona pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej, wiele instytucji państwowych sponsoruje laureatom i finalistom cenne nagrody. I tak - Michał, oprócz nagród rzeczowych (książek i albumów) oraz wysokiej nagrody pieniężnej, otrzymał 14-dniowy płatny staż w Biurze Parlamentarnym w Warszawie, wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, voucher na pobyt weekendowy w hotelu ze spa, a przede wszystkim indeks na wybraną uczelnię wyższą w Polsce.

Gratulujemy Michałowi, jego Rodzicom oraz Pani Profesor Izabeli Podlewskiej-Lasler.