Kolejny sukces Michała

Dubeltowy sukces.

Michał Pezda z klasy 4 c  ostatnie kwietniowe weekendy spędził bardzo pracowicie na olimpijskich zawodach finałowych w Warszawie i Gdańsku, gdzie zaliczył dwa spektakularne sukcesy - uzyskał tytuł laureata 65.Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz 50. Olimpiady Historycznej. Michałowi pozwoli to spokojnie myśleć o zbliżającej się maturze, bo tytuły zwalniają go z egzaminów.

Gratulujemy nie tylko Michałowi, ale również jego opiekunowi i mentorowi Pani prof. Izabeli Podlewskiej Lasler.

 

Zwolnieni z Teorii; "To(nie)nawyk"

“To(nie)nawyk”

 

Projekt społeczny “To(nie)nawyk” to inicjatywa realizowana przez uczennice naszej szkoły w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tematem ich projektu są mało znane zaburzenia repetytywne dotyczące ciała (BFRB). Ich projekt niedługo dobiega końca, a uczennice podsumowują swoją działalność. Od października odwiedziły 6 szkół w naszym mieście, gdzie wyjaśniały swoim rówieśnikom pojęcie BFRB i prowadziły krótkie warsztaty. Zebrały aż 13 partnerów, w tym naszą szkołę (oraz Punkt11, RedakcjęBB, MZK, Urząd Miasta Bielska-Białej, DecoArt, SP13 i wiele innych). Dzięki ich wsparciu udało im się dotrzeć do aż 526 tysięcy odbiorców! Oficjalne zakończenie projektu odbędzie się 22 kwietnia w Willi Sixta!

LXX Olimpiada Chemiczna

Wojciech Wójcik laureatem Olimpiady Chemicznej

Finały Olimpiady odbyły się w dniach 22-23 marca w Warszawie. Wojciech Wójcik uzyskał tytuł laureata zajmując 11 lokatę w kraju na 241 zawodników biorących udział w zmaganiach.

Wojtkowi oraz pani mgr Dagnie Lenartowicz-Dyczek gratulujemy kolejnego sukcesu.

 

 

„A co jeśli…?”

„A co jeśli…?”

 

Projekt społeczny „A co jeśli…?” realizowany przez uczennice naszego liceum w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” ma na celu szerzenie wiedzy o paraliżu analitycznym, inaczej nazywanym overthinkingiem.

25 marca 2024 roku w ramach projektu przeprowadzono w naszej szkole kiermasz ciast na rzecz fundacji „Nie Widać Po Mnie”, która edukuje, wspiera i oswaja z tematami chorób i zaburzeń psychicznych, niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Działalność uczennic można znaleźć na instagramie pod nazwą „acojesli_zwzt”.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

 

Alicja Antoniewska kolejnym olimpijczykiem.

 

Do grona naszych najlepszych olimpijczyków dołączyła Alicja Antoniewska z klasy 3d.

Tuż przed świętami Alicja zdobyła tytuł laureatki dziesiątej edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach, której koordynatorem był Uniwersytet Warszawski. Ogólnopolska rywalizacja licealistów sprawdzała nie tylko wiedzę młodych adeptów dziennikarstwa, ale także ich umiejętności pisarskie. Opiekunem merytorycznym uczennicy była mgr Dorota Szkucik. Gratulujemy!

Alicja angażuje się w liczne inicjatywy, jest wolontariuszką jako korepetytorka angielskiego, realizuje projekt społeczny „To(nie)nawyk” w ramach Olimpiady Zwolnionych z Teorii, pisze dla RedakcjiBB. Jest również pasjonatką literatury, pogłębiania wiedzy dotyczącej odmiennych kultur i psychologii. Lubi poznawać nowe punkty widzenia, chętnie porozmawia o książkach i nie tylko.