Debbaty Oxfordzkie w Bielsku-Białej

Niedawno zakończyła się trzecia edycja projektu debat oksfordzkich w Bielsku-Białej. W fazie eliminacyjnej zmierzyło się z sobą dziewięć bielskich szkół. Również nasze liceum wystawiło drużynę w składzie: Grzegorz Paciecha, Zuzanna Gąsiorek, Wiktor Płonka, Patryk Brasse oraz Szymon Główka, który na jednej z debat zastępował Grzegorza na pozycji pierwszego mówcy. Po przejściu z eliminacji do półfinałów, nie tracąc przy tym punktu, nasza drużyna zmierzyła się w finałach z drużyną Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego. Teza brzmiała: "USA powinny wycofać się z Azji Wschodniej i odstąpić rolę regionalnego hegemona Chinom", a nasza drużyna opowiedziała się po stronie propozycji. Sukces ten był jednogłośny, gdyż wszyscy sędziowie opowiedzieli się, za wygraną Liceum im. Stefana Żeromskiego. Walka naszego zespołudopiero się jednak zaczyna. Niedawna wygrana zapewniła III LO awans do Wielkiego Finału w Warszawie (24/25 marca), gdzie zmierzymy się z ośmioma drużynami z całej Polski. Liczymy na to, iż dobra passa zostanie zachowana.