15 Konkurs Języka Angielskiego

The winner takes it all…

Tradycyjne, co roku w naszej szkole odbywa się konkurs znajomości języka angielskiego organizowany przez anglistów uczących w III LO. W organizację konkursu zaangażowane są przede wszystkim nauczycielki języka angielskiego – prof. Anna Dobija oraz prof. Brygida Rajca. Konkurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Składa się on z dwóch etapów, a materiał obejmuje zarówno umiejętności posługiwania się językiem, jak i wiedzę na temat krajów anglojęzycznych. Z racji, iż znajduje się on w kuratoryjnym wykazie konkursów województwa śląskiego, daje on zwycięzcom części dla szkół podstawowych dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich, tym samym zwiększając ich szansę na przyjęcie przez wybraną placówkę. Organizowanie konkursu w naszej szkole jest już utartą tradycją – w tym roku bowiem miejsce miała 17. edycja konkursu dla szkół średnich, natomiast 15. dla szkół podstawowych.

25 marca w naszym liceum miało miejsce oficjalne wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów, finalistów oraz osób wyróżnionych.Gośćmi uroczystego wręczenia nagród byli Pani Agnieszka Herma, Naczelnik wydziału Edukacji i Sportu, Pan Jarosław Klimaszewski, Prezydent Miasta Bielska-Białej i absolwent III LO oraz Pani Karin Helmerson, międzynarodowy koordynator do spraw wymiany uczniów z ramienia Erasmusa. Goście wydarzenia mieli także okazję obejrzeć krótki spektakl przygotowany na podstawie musicalu "Mamma Mia" przygotowany przez uczniów LO im. Żeromskiego pod opieką Pana Kamila Gacha.

Zdjęcia wykonane przez Huberta Haladyna można oglądać tutaj:

 

Lista zwycięzców wśród szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych prezentuje się następująco:

Laureaci konkursu dla szkół podstawowych:

1. Klaudia Sadowska – SP 1 Kozy
2. Agata Gucwa – Oxford Primary School BB
2. Oliwia Zawierucha – Oxford Primary School BB
3. Abigail Kaspera – SP Bujaków
4. Anita Krasa – SP 1 Jaworzynka
5. Igor Piotrowski – SP Pisarzowice
5. Emilia Sobuń – SP 1 Kozy
6. Laura Pogan – ZSP Leśna
6. Dominik Maj – Oxford Primary School BB

Finaliści konkursu:

1. Nikola Sikora – SP 1 Czaniec
1. Anna Chęcińska – SP 2 Jaworze
1. Leon Waliczek – SP 2 Jaworze
1.
Jan Olearczyk – SP 1 Kozy
1. Filip Keiper – SP Primary Steps BB
2. Mikołaj Hałas – SP 32 BB
2. Oliwia Hawkes – SP ZCBM BB
2. Olijnyk Maria – SP Smyk BB
2. Milena Witkowska – SP ZCBM BB
2. Róża Chojnacka – SP 31 BB
2. Jakub Harańczyk – SP 13 BB

Wyróżnieni uczestnicy konkursu:

1. Maja Sapińska – SP 1 Łodygowice
1. Mikołaj Bartosz – SP 6 Pszczyna
1. Julia Jojczyk – Oxford Primary School BB
1.
Mateusz Morski – Oxford Primary School BB
1. Alicja Rycharska – SP 33 BB
2. Julian Zontek – SP primary steps BB
2.
Veronika Wawrzuta – SP 1 KOZY
2. Zofia Struk – Oxford Primary School BB
2. Maria Bąk – SP Rychwałdek
2. Wiktor Wormiczek – SP 3BB

Laureaci konkursu dla szkół ponapodstawowych:

1. Weronika Pindel – I LO im. M. Kopernika BB
2. Monika Witkiewicz – I LO im. M. Kopernika BB
3. Maja Haręża – I LO im. M. Kopernika BB
4. Natalia Davolio – I LO Dąbrowa Tarnowska
4. Natalia Nowak – V LO BB

Finaliści konkursu:

5. Amelia Waller – V LO BB
6. Piotr Niedziela – LO Kozy
7. Jan Fuksiewicz – LO nr 2 Jaworzno
8. Maja Brzana – ZSE Kraków
8. Kamil Stasiewicz – IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej BB
8. Mikołaj Róg – Technikum Lotnicze Katowice
8. Artur Piwowarczyk – ZSEEiM BB

 

Wyróżnieni uczestnicy konkursu:

9. Maciej Bednarski – II LO Racibórz
9 Zuzanna Cieśla – ZS Artystyczno-Projektowych Tarnowskie Góry
9. Julia Nowak – LO 1 Jaworzno
10. Jagoda Harężlak – LO Żeromskiego BB