NaukaToSztuka 2

NaukaToSztuka 2

 

NaukaToSztuka, a my jesteśmy artystami! To już druga edycja projektu w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, w której młodzież z całego kraju wspólnie działa, próbując rozwiązać wybrany problem społeczny. Zespół NaukaToSztuka wziął na tapet temat edukacji. Licealistki aż zbyt dobrze znają problem ogromu nauki w polskich szkołach i wyciągają do rówieśników pomocną dłoń, dzieląc się technikami szybkiej i skutecznej nauki.

Już w zeszłorocznej edycji sześcioosobowy zespół, w skład którego wchodzily uczennice III LO rozpowszechniał wiedzę na temat efektywnego uczenia się nie tylko w internecie, ale także prowadząc zajęcia w 12 bielskich szkołach, na których skorzystało ponad tysiąc uczniów i uczennic. Instagram projektu, na którym aktywnie dzielono się metodami i ciekawostkami dotyczącymi efektywnej nauki, zebrał niemal 600 obserwujących, a ta liczba wciąż rośnie. W marcu ubiegłego roku zespół opublikował także darmowego e-booka na ten sam temat, którego zrealizowano we współpracy z RedakcjąBB. Jest on nadal dostępny do pobrania na mediach społecznościowych projektu.

Ale to koniec NaukaToSztuka! Druga edycja projektu wiąże się ze zmianą kolorystyki i nowym zespołem. Tym razem 3 uczennice VIII LO w Bielsku-Białej nie tylko dzielą się wiedzą na temat skutecznego zapamiętywania, ale także pomagają rówieśnikom uczyć się biologii i chemii – przedmiotów, które nierzadko sprawiają wiele problemów nawet najbystrzejszym. Wywiady i współprace w inspirującymi osobami, m.in. z Michałem Kuryłkiem czy studentką medycyny i modelką Kasią Bochniak pozwalają spojrzeć na te zagadnienia z więcej niż tylko jednej perspektywy.

Obecnie zespół niestrudzenie prowadzi kolejne warsztaty i aktywnie działa w mediach społecznościowych, szczególnie na Instagramie. Serdecznie zapraszamy do śledzenia kolejnych działań NaukaToSztuka „w realu” i online!