Debaty Oksfordzkie

debaty23 05Ciężko nie zgodzić się z tezą, że debata publiczna i społeczna w Polsce przeżywa kryzys. Narzekają profesorowie uniwersyteccy, narzekają nauczyciele i zwykli obserwatorzy sceny politycznej. Mało kto jednak zastanawia się jak naprawić ten stan rzeczy. Uczniowie “Żeroma” zawsze cechowali się aktywną postawą społeczną, także w obszarze sztuki przemawiania i wymiany argumentów, to Oni wskazywali i nadal wskazują kierunki, w których debata publiczna może podążać w przyszłości. Bez wątpliwości można zatem stwierdzić, że nie są efektem zbiegu okoliczności sukcesy naszych licealistów w turniejach debat oksfordzkich. Mozolna praca i ćwiczenie umiejętności retorycznych zaowocowały udziałem naszych abiturientów w ogólnopolskim finale DeBBat 2022/2023 w Warszawie.

Nasza reprezentacja w składzie: Maria Gąszcz, Natalia Bargieł, Milena Plewińska i Bartosz Kaszok znaleźli się w gronie dwunastu najlepszych drużyn debatanckich w Polsce. Z kolei drużyna pierwszoklasistów w składzie: Maria Sadlok, Sandra Rebuffa, Dagmara Olek, Igor Zioło oraz Milena Honkisz zajęła drugie miejsce w bielskim konkursie debat organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta. Gratulujemy i dziękujemy! Szczególne podziękowania należą się Marii Gąszcz i Bartoszowi Kaszokowi za wysiłek związany z organizacją szkolnego koła debat oksfordzkich, którego opiekunem jest Pani D. Szkucik.

debaty23 05debaty23 05debaty23 05debaty23 05