Warsztaty PAKS

WARSZTATY American Heart of Poland

Tak jak obiecało kierownictwo Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, zwycięzcy szkolengo konkursu, dwie uczennice naszego liceum, Katarzyna Rodak i Liwia Fajferek z klasy 4bp pod opieką Pani Dagny Lenartowicz-Dyczek miały okazję wziąć udział w warsztatach organizowanych przez American Heart of Poland w dniach 30.11-1.12.2022. Pierwszy dzień zajęć odbywał się w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca w Bielsku-Białej. Nasze uczennice wraz z innymi wybranymi osobami z liceów z Tychów i Katowic brały udział w zajęciach z szycia chirurgicznego, a także poznały tajniki kardiologii i kardiochirurgii. Mogły zobaczyć sale operacyjne oraz sale zabiegowe. Co najbardziej podobało się dziewczynom, miały okazję być na sali operacyjnej podczas dwóch operacji na otwartym sercu. Następnego dnia uczennice wzięły udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, dzięki czemu uzyskały one certyfikat ukończenia kursu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zajęciach mogły spróbować swoich sił w wykonywaniu echa serca i symulacji badań laparoskopowych. Dwudniowe warsztaty zakończyły się wręczeniem certyfikatów udziału w warsztatach z kardiologii i kardiochirurgii. Zarówno dla Liwii, jak i dla Kasi te dwa dni były niezwykłym przeżyciem, a wspomnienia na pewno pozostaną z nimi na długo. Być może takżę zaowocują wyborem drogi życiowej.