Dzień Szkocki

Dzień Szkocki

 

Dnia 30.11.2021 roku, a więc w dzień świętego Andrzeja, w naszej szkole odbył się Dzień Szkocki. Z tej okazji na lekcjach języka angielskiego uczniowie oglądali różne filmy poświęcone tematyce Szkocji lub śpiewali związane z tym krajem pieśni. Istniała też okazja wzięcia udział w różnych konkursach.

Pierwszym z nich był quiz wiedzy o Szkocji, w którym zwyciężyła klasa 3cp. Drugie miejsce zajęła klasa 3cg, a trzecie – klasa 2c. Uczniowie mieli też za zadanie napisać wiersz o Szkocji, w którym musiały zostać użyte podane słowa. Również tym razem wygrała klasa 3cp. Kolejne miejsce zajęła 3cg, zaś ostatnie miejsce na podium przypadło klasie 3ap.

Oczywiście dzień szkocki nie byłby tym samym, gdyby nie wspaniale przebrani uczniowie – osoby, które tylko miały taką chęć, założyły ubrania zawierające elementy szkockie, tak jak na przykład słynna krata. W tym konkursie również wygrała klasa 3b, zaś drugie miejsce zajęła 2d. Na trzecim miejscu znalazły się ex aequo klasy 3cp i 2d.

Ostatnim spośród zorganizowanych konkursów był ten na najlepszy plakat odnoszący się do Szkocji. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością: niektóre plakaty zostały narysowane ręcznie, inne opracowane w różnych programach komputerowych. Widniały na nich przeróżne symbole: poczynając od dud, bardów i map przedstawiających wspomniany kraj, a kończąc na ostach, zamkach i herbie Szkocji. Wszystkie plakaty zachwycały wyglądem oraz użytymi kolorami, jednakże zwycięzca mógł być tylko jeden. Została nim klasa 2d. Drugie miejsce zajęła klasa 1d, a trzecie – 1e.

Jak jednak wiadomo, klasa 2c przygotowywała pewną niespodziankę. Niestety, z powodu zaistniałej sytuacji związanej z epidemią, jedynie wąskie grono mogło zobaczyć ją na żywo. O czym więc mowa? Odpowiedź na to pytanie brzmi: o przedstawieniu, które klasa 2c przygotowała. Wystawiono fragment „Macbetha” – słynnej sztuki Williama Shakespeare’a. Za reżyserię tego występu odpowiadały Roksana Wiercigroch i Hanna Herman. Z kolei w poszczególne role wcielili się: Przemysław Prymula jako król Duncan, Barbara Doleżałek jako Banko, Iga Maślanka jako Lady Macbeth oraz Amelia Janik jako tytułowy Macbeth. Spaktakl można obejrzeć klikając TUTAJ.

Tegoroczny dzień Szkocji można z całą pewnością uznać za udany. GratulujEMY zwycięzcom poszczególnych konkursów oraz wszystkim zaangażowanym w przedstawienie osobom.