ŚNIADANIE MISTRZÓW 2015

Tegoroczne spotkanie "Śniadanie Mistrzów" zostało już po raz siódmy zorganizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość zorganizowana 16 września 2015r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się z udziałem wicewojewody śląskiego Gabrieli Lenartowicz oraz marszałka województwa śląskiego Wojciecha Saługi. W imieniu rektora Uniwersytetu Śląskiego gratulacje młodym ludziom złożył prorektor ds. kształcenia i studentów UŚ, prof. Ryszard Koziołek.

W tym roku spotkanie z najzdolniejszymi uczniami i absolwentami szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa miało hasło "AZYMUT WIEDZA".

Zaproszeniem na spotkanie zostali uhonorowani absolwenci naszego Liceum, którzy w roku szkolnym 2014-2015  zdobyli status finalisty lub laureata olimpiady przedmiotowej. Byli to:

• Michał Polak- Laureat XXXIII Olimpiady Języka Łacińskiego ( opiekun mgr Bożena Kamola- Golonka),
  • Agnieszka Bednarska- Finalistka XXXIX Olimpiady Artystycznej ( opiekun mgr Katarzyna Jakubiec),
  • Magdalena Chudek- Finalistka XXXIX Olimpiady Artystycznej ( opiekun mgr Katarzyna Jakubiec),
  • Artur Dobija- Finalista XXXIII Olimpiady Języka Łacińskiego ( opiekun mgr Bożena Kamola- Golonka),
  • Martyna Małysiak- Finalistka XXXIX Olimpiady Artystycznej ( opiekun mgr Katarzyna Jakubiec),
  • Paweł Pasieka- Finalista XLIV Olimpiady Biologicznej ( opiekun mgr Ewa Tokarska).

Wszyscy zaproszeni otrzymali z rąk szacownych gości pamiątkowe medale i listy gratulacyjne.

Listy gratulacyjne zostały także skierowane do dyrekcji i nauczycieli szkół uczestników spotkania.