Spotkanie międzykulturowe

Bo to uważne słuchanie i chęć wysłuchania drugiej osoby są podstawą zrozumienia i tolerancji.

Ostatni  tydzień  kwietnia został zwieńczony wizytą w naszej szkole studentek w ramach programu AIESEC. Nicole z Kanady  oraz  Liang z Singapuru przeprowadziły fascynujący cykl zajęć w języku angielskim dla uczniów klas dwujęzycznych. Poznaliśmy nie tylko historię i kulturę wspomnianych krain, ale także ciekawostki związane z życiem codziennym. Oto refleksje uczniów gimnazjum ze spotkania:

Recently our school was visited by two friendly students- Nicole from Canada and Liang from Singapore. We had lessons with them everyday! They taught us a lot about their countries and the cities they live in. We learnt about their culture, traditional dishes, national animals, they even taught us how to play games that they have back home. I personally think that their visit was marvellous and I would really like to visit Canada and Singapore in the future. I am really happy that I could meet them and I hope that more student will visit our school!

Zosia Nowotarska- 1 Gim

Podczas tej samej wizyty klasa 1D, która również była zaangażowana w przyjęcie gości, postanowiła wspólnie zorganizować dziewczynom jedno popołudnie. We wtorek, dnia 28.04.2015, obie studentki zostały zabrane do Studia Filmów Rysunkowych, przy okazji zwiedzając część naszego miasta, w tym Rynek (Starego Miasta). Usłyszały opowieści m.in. o historii Zamku Książąt Sułkowskich, a w Studiu Filmów Rysunkowych były świadkami tego, jak wiele pracy trzeba włożyć w stworzenie jednego dziesięciominutowego odcinka filmu. Przewodnicy opowiadali o najnowszych, a także starych, sprawdzonych technikach nagrywania kreskówek. Zarówno bielszczanom, jak i koleżankom z zagranicy, bardzo podobała się ta prezentacja. Następnie goście zostali zaproszeni na obiad do restauracji, gdzie miały okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw, które bardzo im zasmakowały. Całe popołudnie było dla wszystkich jak najbardziej udane.

liang nicole