DeBBaty - Finał Ogólnopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich

Znakomita reprezentacja z Żeromskiego dotarła do finału debat oksfordzkich, rozgrywki odbyły się w Warszawie 1 kwietnia 2022. Uczniowie klasy 3 cp: Natalia Bargieł, Maria Gąszcz, Zofia Leo Becker oraz Bartosz Kaszok, w pierwszej kolejności brawurowo zwyciężyli z reprezentacjami szkół z naszego miasta i okolicy, a następnie starli się na argumenty z najlepszymi zespołami licealistów z całej Polski.

Pomysłowość i zapał tej grupki młodych ludzi budzi najwyższy szacunek, sami bowiem zorganizowali Szkolne Koło Debat i skrupulatnie spotykali się aby poćwiczyć nie tylko umiejętności retoryczne, ale także sztukę kulturalnej wymiany argumentów i opinii. Opiekunem koła jest Pani Katarzyna Jakubiec. Wszystkim wspierającym młodzież na drodze do sukcesu serdecznie dziękujemy.

Podziwiamy i gratulujemy!