SeniorIT@ Zwolnieni z Teorii

W naszej szkole w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii działał także projekt SeniorIT@, tworzony przez Dominikę Kubicę i Wojtka Przewoźnika (uczniów klas pierwszych LO) oraz Agnieszkę Lasek, Kamilę Sobczyk i Dawida Datę uczęszczających do innych, bielskich szkół średnich. Ideą projektu była walka z wykluczeniem cyfrowym poprzez darmowe kursy obsługi komputera dla seniorów. Kursanci brali udział w maksymalnie trzech spotkaniach, na których mogli nauczyć się jak korzystać z mediów społecznościowych, rozkładów jazdy, zakupów online, czy elektronicznych płatności. W kursach wzięło udział 154 seniorów, a ich przeprowadzenie łącznie zajęło 110 godzin.

Projektowi nie udało się zdobyć Złotego Wilka, lecz jak podkreślają sami członkowie SeniorITy, przede wszystkim liczyła się pomoc jak największej liczbie osób. Uśmiechy na twarzach kursantów, gdy opanowywali kolejną czynność były najlepszym dowodem na osiągniecie tego celu.

Aktualnie uczniowie nie prowadzą już kursów, lecz zbierają siły i masę nowych pomysłów, by od nowego roku szkolnego ruszyć z kolejną edycją SeniorITy i nauczyć jeszcze więcej bielskich seniorów obsługi komputera.