Sport 2018/2019

Licealia Młodzieży Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

W dniu 28.09.2018 odbyły się kolejne zawody w LA dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wywalczyła Mistrzostwo Miasta i rejonu sumą pkt 917 i awans do zawodów 1/4 finału województwa ślaskiego w Rudzie Śląskiej.

100m- Alicja Turkowska, Kinga Luci,Anna Piątek

200m- Oliwia Wilczek

400m- Martyna Dutka,Zuzanna Juchnik

800m- Julia Mikołajczyk,Maja Wojtylak,Daria Schabikowska

skok w dal- Karolina Juzba,Joanna Kuczera

kula- Karolina Stettner, Klaudia Mojżyszek, Karolina Kasznia

sztafeta 4x100m- Joanna Kuczera,Martyna Dutka,Alicja Turkowska,Karolina Stettner.

Gratulujemy zawodniczkom i opiekunom ( A.Budka, A.Krzystolik) bardzo dobrego startu. Drużyna męska pod opieka G.Muszyńskiego zaprezentowała,również dobry start zajmując III miejsce w mieście i IV w rejionie.

Skład drużyny męskiej:

100m- Kacper Wójtowicz,Michał Szymański,Piotr Pietras

200m- Jan Baścik

400m- Filip Wierzbinka, Mikołaj Budny, Dominik Mas

1500m- Mateusz Ziomek,Jan Konior,Maciej Walczak

skok w dal- Dariusz Mościcki, Filip Mrowiec

kula- Łukasz Markowicz,Szymon Wojtylak, Jakub Kopeć.

W biegu sztafetowym 4x100m chłopcy wywalczyli II miejsce.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

Reprezentacja dziewcząt kolejny raz stanęła na podium zdobywając I miejsce w mieście i rejonie, uzyskując tym samym awans do 1/4 finału woj.śląskiego.

Skład drużyny:

Martyna Dudka, Maja Wojtylak,Karolina Stettner,Daria Schabikowska,Joanna Kuczera, Julia Mikołajczyk.

W tym samym składzie reprezentacja dziewcząt w zawodach 1\4 finału woj.ślaskiego zdobyła III msc.

Reprezentacja męska w biegach przełajowych zajęła IV miejsce.

Skład drużyny:

Jan Konior,Dominik Mas, Michał Szymański, Mikołaj Budny, Mateusz Ziomek,Dariusz Mościcki Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

W październiku odbyły się również zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. I tym razem reprezentacja dziewcząt wywalczyła miejsce medalowe zdobywając Wicemistrzostwo Miasta. II miejsce dało dziewczętom awans do gry w 1/4 finale woj.śląskiego w Żywcu. Tutaj również drużyna uplasowała się na II miejscu.

Skład drużyny:

Weronika Kubas, Ewa Krajeska, Julia Sobik, Żaneta Witas.

W starcie indywidualnym najlepsze miejsce- IV zdobyła Weronika Kubas.

W marcu zakończyły się miedzyszkolne rozgrywki dziewcząt w siatkówce.

Nasza reprezentacja awansowała do etapu rozgrywek finałowych gdzie spotkała się z drużyną SMS Edu- Sport oraz ZS. Budowlani. Ostatecznie dziewczęta wywalczyły III miejsce w mieście. Gratulujemy całej drużynie dobrego startu pod opieką Pani A.Budki.

Skład reprezentacji;

Aleksandra Kopecka- kapitan

Martyna Cechmajster,Julia Sachmerda,Katarzyna Pawińska, Karolina Pabjańczyk,,Paulina Maciaszek,Martyna Dutka, Martyna Popielarczyk,Karolina Rykała,Wiktoria Herczek,Marta Kajstura.

MAJ 2019

Międzyszkolne  drużynowe zawody pływackie dziewcząt i chłopców.

Mistrzostwa Miasta

Reprezentacja szkoły dziewcząt w sztafecie 4x50 stylem dowolnym zdobyła II miejsce w mieście, drużyna męska zajęła miejsce III.

skład sztafet;

J.Sajak, W.Wiera, A.Kapela,M.Wojtylak

M.Żurek,Ł.Markowicz,M.Walczak, M.Ziomek.

W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła III miejsce.

Cały skład reprezentacji pływackiej:

M.Wojtylak,W.Wiera,Z.Pyclik,W.Kubas, A.Gram,A.Mołdysz,W.Wojciechowska,K.Kurz,A.Złoch,E.Rot.

F.Mrowiec,SZ.Wojtylak,M.Żurek,M.Ziomek,Ł.Markowicz,A.Kędziora,J.Waszak,M.Kruszyński,M.Walczak,F.Potępa.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dobrego startu.