Sport 2013/2014

Rok szkolny 2013/2014

Wszystko co dobre szybko się kończy i tak wakacje mamy już za sobą, a przed nami nowy rok szkolny, a wraz z nim nowe starty, emocje i oczywiście nadzieje na sukcesy .

Jak co roku, planujemy wziąć udział we wszystkich imprezach sportowych, zorganizowanych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Rok sportowy rozpoczynamy jak zawsze od lekkiej atletyki i to już we wrześniu. Liczymy na udane starty, trzymajcie kciuki!!

WRZESIEŃ

Indywidualne Biegi Przełajowe

20.IX.2013r. - stadion KS "Sprint" Wapienica

W zawodach brały udział 63 dziewczęta  i 79 chłopców w tym nasza szkoła to: 9 dziewcząt i 7 chłopców pod opieką Grażyny Filipiak i Grzegorza Muszyńskiego.

Najlepiej zaprezentowała się Joanna Sermak , która zajęła III miejsce oraz Paweł Ćwiklicki, który był IV.

biegi przełajowe sztafeta

Drużynowa Liga Lekkoatletyczna

24.IX.2013r. - Stadion KS "Sprint" Wapienica

W zawodach brały udział szkoły z miasta i rejonu (21szkół - dziewczęta oraz 23 szkoły - chłopcy)

Ten start należy zaliczyć również do bardzo udanych.

Nasze lekkoatletki pod opieką Grażyny Filipiak zdobyły III miejsce drużynowo, a lekkoatleci pod opieką Grzegorza Muszyńskiego  I miejsce w mieście i II w rejonie.

W klasyfikacji indywidualnej w swoich konkurencjach chłopcy zajęli:

Bartosz Piecha I miejsce, a Krzysztof Pezda i Maciej Dominiak - II miejsca.

liga LA sztafeta 4x100

liga lekkoatletyczna

Sztafetowe Biegi Przełajowe

30.IX.2013r. - Stadion w Wapienicy

W tych zawodach rywalizowały drużyny dziewcząt z 13 szkół i  chłopców z 14 szkół.

"Żeroma" reprezentowali zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

Drużynę dziewcząt w składzie :Anna Pierla, Sylwia Wojda, Sara Dutka, Zuzanna Jureczko, Aleksandra Waliczek oraz Joanna Sermak przygotowała do startu Grażyna Filipiak, a drużynę chłopców w składzie: Krzysztof Pezda, Patryk Grzybek, Jacek Węgrzyn, Kuba Góralczyk, Paweł Ćwikliński i Robert Irnazarow - Grzegorz Muszyński.

Obie reprezentacje zaliczyły udany start zajmując II miejsca i awansując do zawodów rejonowych .

Zawody rejonowe odbyły się jak co roku w Zabrzegu 10.X.2013. Tam dziewczęta uplasowały się na miejscu IV, a chłopcy na V.

sztafetowe biegi przełajowe

PAŹDZIERNIK

I kolejne zawody  :

23.X.2013r  na hali sportowej BBOSiR "Victoria" zostały rozegrane:

Mistrzostwa Miasta w tenisie stołowym.

W zawodach uczestniczyło 20 zespołów dziewcząt oraz 24 drużyny chłopców. Ogółem startowało 126 uczestników.

W tych zawodach szkołę reprezentowały 2 drużyny - dziewcząta i chłopcy pod opieką Grażyny Filipiak.

Tym razem nieco lepiej powiodło się tenisistkom, które w  klasyfikacji zespołowej zajęły

III miejsce, a grały w  składzie: Anna Herma, Magdalena Ponc i Justyna Szkorupa. Wszystkie z klasy 1b. Chłopcy zajęli miejsce V.

Natomiast indywidualnie V miejsca przypadły Annie Herma i Jakubowi Grduk.

Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy.

tenis stołowy ch.

tenis stołowy

Czas sportów "jesiennych" za nami. Rozpoczyna się  rywalizacja na parkietach. To sezon gier zespołowych. Nasza szkoła reprezentowana będzie w  koszykówce, siatkówce i piłce ręcznej. Życzymy wszystkim wielu pozytywnych emocji i sukcesów.

Zima minęła, a wraz z nią zakończyła się rywalizacja w ramach Mistrzostw Miasta w grach zespołowych. Jak to w sporcie bywa, ktoś wygrywa, a ktoś musi przegrać. Nie wszystkim naszym sportowcom dopisało szczęście. Ten sezon mógł pozostawić pewien niedosyt naszym siatkarzom, siatkarkom oraz koszykarkom.

Cieszą się na pewno  piłkarki ręczne oraz koszykarze.

STYCZEŃ

Mistrzostwa Miasta w piłce ręcznej

I miejsce zajęła reprezentacja LO M.Kopernika przed drużyną LO A.Asnyka

III miejsce wywalczyły nasze szczypiornistki, które grały w składzie:

Zuzanna Jureczko - kapitan

Monika Pawlusińska - bramkarz

Klaudia Kurczyk, Anna Adamiec, Agnieszka Flisek, Klaudia Sachmerda, Dominika Wolska, Laura Luciani, Anna Balon, Kinga Gibas, Joanna Sermak,Barbara Żur.

p ręczna1

p  ręczna2

Mistrzostwa Miasta w koszykówce

To nasz największy sukces w tym sezonie.  Koszykarze wywalczyli I miejsce przed drużynami

z LO KEN i LO V i awansowali do szczebla rejonowego.

skład drużyny:

Krzysztof Malarz - kapitan

Rak Bartłomiej, Baron Tymoteusz, Kublin Szymon,Kocoń Przemysław, Błaszczyk Wojciech, Jurzak Kamil, Piecha Bartosz, Wadoń Maksymilian i Cieślar Tomasz.

Bardzo się cieszymy, gratulujemy i prosimy o więcej.

kosz 1

kosz 2

11 marca w Czechowicach Dziedzicach koszykarze rozegrają mecze z drużynami z Żywca i Czechowic.

Na szczeblu rejonowym nasza drużyna wywalczyła III miejsce.

KWIECIEŃ

9 kwietnia zostały zorganizowane Mistrzostwa Miasta w pływaniu.

O 12 kompletów medali rywalizowało 168 zawodniczek i zawodników z 17 szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców zajmując IV miejsce w punktacji łącznej.

dziewcząta

styl dowolny - Magdalena Świerczek, Zuzanna Grzeszek, Anna Cebrat

styl klasyczny - Klaudia Krupa, Joanna Dziedzic, Maria Zaręba, Oliwia Wizner

styl grzbietowy - Anna Jarek, Weronika Siedlaczek, Anita Froń, Magdalena Ponc, Karolina Jaromin

styl motylkowy - Anna Zamarska

chłopcy

styl dowolny - Michał Heżyk , Krystian Puczka, Bartłomiej Żaczek, Piotr Konecki

styl klasyczny - Robert Górny, Łukasz Boguszko

styl grzbietowy - Kamil Marek,  Kacper Byrdziak

styl motylkowy - Heżyk Tomasz, Fodczuk Marcel, Antoni Bobiński

W startach indywidualnych 3 miejsce zajęła Klaudia Krupa w "klasyku" i Anna Jarek w "grzbiecie" oraz męska sztafeta 4x50m stylem dowolnym.

plywanie1

plywanie2

plywanie3

MAJ

Mistrzostwa Miasta w biegach rozstawnych

21 maja 2014 roku na obiektach Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ul. Jaworzańska 120

odbyły się biegi rozstawne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

W sztafecie 4x100m nasze dziewczęta pod opieką Grażyny Filipiak zajęły II miejsce w mieście (z czasem

55,69s) i awansowały do zawodów rejonowych. "Rejony" również odbyły się  w Bielsku - Białej, a nasza żeńska sztafeta zajęła w nich III miejsce.

Biegały w składzie:

Iwona Kwiecień, Małgorzata Stokłosa, Katarzyna Kutny oraz Magdalena Żak.

I miejsce zajęło LO. im. M. Kopernika  - 54,92s, a III miejsce przypadło  ZS im. J Tuwima - 58,33

Męska sztafeta 4x100m pod opieką Grzegorza Muszyńskiego zajęła II miejsce w mieście i w rejonie

z czasem 47,23s.

biegi roz

s3

Drużynowa Liga Lekkoatletyczna - II rzut

26 maja 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym w Wapienicy odbyły się zawody w ramach II rzutu ligi

lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

W zawodach uczestniczyło 15 zespołów dziewcząt i 18 drużyn chłopców  /178 dziewcząt i 215 chłopców/

Zawody rozgrywane były równocześnie na poziomie miejskim i rejonowym.

Drużyna naszych lekkoatletek pod opieką Grażyny Filipiak uplasowała się na III miejscu w mieście

z 1111 punktami i na tym tym samym III miejscu w rejonie. I miejsce zajęło LO im. A Asnyka Bielsko -

Biała , a II miejsce przypadło LO im. M Kopernika również z Bielska.

Naszą szkołę reprezentowały:

100m - Kutny Katarzyna, Kwiecień Iwona, Stokłosa Małgorzata

400m - Rączka Natalia, Dopierała Julia

800m - Frukacz Joanna (3 miejsce indywidualnie), Jaromin Karolina

skok w dal - Duda Marta, Wolska Dominika, Wąś Katarzyna (3 miejsce indywidualnie)

pchnięcie kulą -  Gembala Karolina, Żur Barbara

sztafeta 4x100m - II miejsce w rejonie

Drużyna lekkoatletów pod opieką Grzegorza Muszyńskiego, wywalczyła II miejsce w mieście gromadząc

1078 punktów oraz III miejsce w rejonie ulegając ZS Mechaniczno Elektrycznych Żywiec i

LO im. A Asnyka Bielsko - Biała .

100m - Węgrzyn Jacek, Pustelnik Szymon, Zeman Konrad

400m - Pezda Krzysztof, Bednarski Przemysław,Filipiak Roman

1500m - Bogacz Oskar, Wielgus Piotr, Imazarow Robert

skok w dal - Salachna Marcin, Baron Tymoteusz, Mojżesz Piotr

pchnięcie kulą - Piecha Bartosz ( 2 miejsce indywidualnie), Paździora Wojciech,Kowalewski Tomasz

s2

s1

Zawodami lekkoatletycznymi zakończony został sportowy rok szkolny 2013/14

Nasza szkoła we współzawodnictwie sportowym wszystkich bielskich szkół ponadgimnazjalnych

za rok szkolny 2013/14 uplasowała się - dziewczęta na  IV miejscu , a chłopcy  na V miejscu.

Gratulujemy wszystkim naszym sportowcom wspaniałych startów i dziękujemy za wszystkie emocje, których nam przez ten rok dostarczyli.