Sport 2012/2013

Nowy sportowy rok szkolny rozpoczął się tradycyjnie indywidualnymi biegami przełajowymi, które przeprowadzone zostały 17 września na stadionie klubu Sprint w Wapiennicy. W zawodach brało udział 147 uczestników, w tym 51 dziewcząt i 96 chłopców. Nasza reprezentacja dziewcząt pod opieką p.G.Filipiak zdobyła II i IV miejsce. Frukacz Joanna zajęła II miejsce z wynikiem 3: 04,62 oraz Pierlak Anna IV miejsce z wynikiem 3:15,29. Najlepszy wynik wśród startujących chłopców osiągnął Ćwiklicki Paweł zajmując 11 miejsce z czasem 6:09.

 

Kolejny start naszych uczniów to lekkoatletyczna liga szkół ponadgimnazjalnych.W zawodach uczestniczyło 27 zespołów dziewcząt oraz 28 drużyn chłopców w sześciu konkurencjach. Nasza reprezentacja dziewcząt pod opieką pani G. Filipiak zdobyła III miejsce drużynowo, natomiast drużyna chłopców zajęła miejsce V.

Skład drużyny dziewcząt:
100 m - Jureczko Zuzanna, Wyka Katarzyna, Zoń Julia.
400 m - Rączka Natalia, Komorowska Janina,
800 m - Frukacz Joanna, Pierlak Anna
skok w dal - Jurzak Agnieszka, Wolska Dominika, Stanisławska Natalia.
pchnięcie kulą - Żur Barbara, Klimek Kinga.

Skład drużyny chłopców pod opieką pana G.Muszyńskiego:
100 m - Piotr Prus, Konrad Zeman
400 m - Góralczyk Jakub, Paweł Ćwiklicki, Damian Kwaśny.
1500 m - Wojciech Puchała, Michał Tekieli, Patryk Grzybek.
skok w dal - Maciej Dominiak, Sebastian Wolski, Robert Bem,
pchnięcie kulą - Bartosz Piecha, Radosław Bednarz, Dawid Andrzejewski.

 

5 Października przeprowadzone zostały drużynowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Nasza reprezentacja dziewcząt pod opieką pani G.Filipiak zdobyła I miejsce i tytuł mistrza miasta. Awansowały do zawodów rejonowych w Zabrzegu gdzie zajęły III miejsce.

Skład drużyny dziewcząt: Rączka Natalia, Klimek Kinga, Pierlak Anna, Jureczko Natalia, Frukacz Joanna, Szymik Karolina, Dziadkowiec Klaudia.

 

Reprezentacja chłopców pod opieką pana G.Muszyńskiego zajęła miejsce III.

Skład drużyny: Ćwiklicki Paweł, Góralczyk Jakub, Kwaśny Damian, Tekieli Michał, Prus Piotr, Irnazarow Robert.

Najlepszy czas biegu uzyskał Paweł Ćwiklicki tj. 6:09.07

Gratulujemy.

 

Kolejnym dobrym startem wykazali się nasi uczniowie na zawodach w tenisie stołowym. Reprezentacja chłopców zdobyła mistrzostwo miasta i awans do rozgrywek rejonowych. Natomiast dziewczęta zakończyły start na 10 miejscu drużynowo.

Skład drużyny męskiej: Tymoteusz Micherda - III miejsce w klasyfikacji indywidualnej, Jakub Grduk, Michał Majtyka.

Na zawodach rejonowych drużyna zdobyła IV miejsce.

Gratulujemy bardzo dobrego wyniku.

 

W styczniu nasze boisko, dzięki niezastąpionej pracy naszego WF-isty P. Grzegorza Muszyńskiego, zamieniło się w specjalne szkolne lodowisko. W ramach zajęć wychowania fizycznego uczniowie naszej szkoły uczyli się jazdy na łyżwach i szlifowali swoje umiejętności, jak również rywalizowali w wielu zawodach. Przede wszystkim jednak dobrze się bawili i aktywnie spędzali czas na mroźnym zimowym powietrzu.

Zapraszamy do obejrzenia dwóch nagrań z tegorocznego lodowiska naszej szkoły:

"Lodowisko Żeroma 2013": http://youtu.be/p2YGU-7IrHo
"Hokej na Lodzie - finał III LO": http://youtu.be/d5a7QRii18A

 

W drugim półroczu zakończyły się drużynowe gry sportowe w, których nasi uczniowie zdobyli finałowe miejsca.

Męska koszykówka pod opieką pana G.Muszyńskiego zajęła II miejsce na szczeblu miejskim. W rozgrywkach brali udział uczniowie z 15 szkół.

Skład drużyny chłopców: kapitan - Robert Bem, Jakub Klaubert, Krzysztof Malarz, Przemysław Kocoń, Wojciech Błaszczyk, Bartosz Piecha, Bartłomiej Rak, Maciej Hubert, Przemysław Pawlik, Robert Rybarski.

Gratulujemy całej drużynie.

 

Drużyna piłki nożnej zakończyła swoje rozgrywki na etapie półfinałów. O wejście do finału nasi uczniowie przegrali w dogrywce z drużyną z Zespołu Szkół Elektronicznych,Elektrycznych i Mechanicznych.

Skład drużyny: Majtyka Michał - kapitan, Młynarski Artur, Bem Robert, Andrzejewski Dawid, Jaworowski Andrzej, Góralczyk Jakub, Węgrzyn Jacek, Grduk Jakub, Hyży Michał, Pezda Krzysztof, Grzybek Patryk, Kolbe Michał, Pustelnik Szymon, Boguszko Łukasz, Malarz Krzysztof.

 

Sukcesem zakończyły się również rozgrywki piłki ręcznej dziewcząt pod opieką pana G.Muszyńskiego. Dziewczęta zdobyły wicemistrzostwo miasta. Finał przegrały z LO im. A.Asnyka 10:8.

Gratulujemy II miejsca.

Skład drużyny: Kinga Klimek, Zuzanna Jureczko, Paulina Niemiec, Agnieszka Jurzak, Kamila Pyka, Gabriela Płonka, Monika Pawlusińska, Laura Luciani, Natalia Stanisławska, Szymik Karolina, Korzeniewicz Julita, Żur Barbara, Sadowska Małgorzata, Gańczarczyk Anna.

 

W marcu przeprowadzone zostały w Szczyrku zawody w narciarstwie alpejskim. Nasza szkoła od kilku lat zdobywa pod opieką pani K.Bawelskiej I miejsce drużynowo.

Skład drużyny: Karolina Kempa  (III msc indywidualnie), Anna Kołosińska (IVmsc), Anna Kondrat(Vmsc), Wojciech Rajzer (IV msc), Paweł Sosgórnik (VI msc), Szymon Gąsienica-Bednarz(X msc).

 

Jak co roku Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest organizatorem otwartych Mistrzostw Miasta w pływaniu szkół ponadgimnazjalnych. Celem zawodów jest popularyzacja pływania wśród młodzieży. Nasi uczniowie reprezentowali szkołe w kategori dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się na pływalni Troclik dn. 17 Kwietnia. W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zdobyła 3 miejsce. W sztafecie 4x50m dziewczęta zajęły również 3 msc. natomiast chłopcy miejsce 4.

Skład reprezentacji: Dziedzic Joanna, Zamarska Anna, Kurczyk Klaudia, Magiera Michał, Paduszyński Maciej, Mościcka Agnieszka, Wieczorek Alicja, Siwacka Karolina, Klimek Kinga, Gszeszek Zuzanna, Dutka Elżbieta, Ginda Wojciech, Guzik Wojciech, Fodczuk Marcel, Stradomski Jakub, Tracz Krzysztof, Konecki Piotr, Boguszko Łukasz.

Gratulujemy wszystkim dobrego startu.

 

Kolejne starty naszych uczniów w nowych formach biegowych takich jak - sztafeta szwedzka i sztafeta 4x100m. W zawodach brały udział dziewczęta i chłopcy pod opieką pana G.Muszyńskiego. Reprezentacja chłopców zdobyła I msc w sztafecie szwedzkiej i awansowała do rozgrywek rejonowych gdzie również zajęła I msc. Kolejne zwycięstwo umożliwiło starty na zawodach wojewódzkich, które odbyły się w Sosnowcu. Dobry start w Sosnowcu zakończyli chłopcy na wysokim IV miejscu.

Natomiast start dziewcząt zakończył się II miejscem w zawodach rejonowych w sztafecie szwedzkiej i III miejsce w biegu 4x100m.

Gratulujemy dobrego startu.

Skład drużyny męskiej: Filipiak Roman, Góralczyk Jakub, Prus Piotr, Węgrzyn Jacek.
Skład drużyny dziewcząt: Niedziela Marta, Dopierała Julia, Greczka Małgorzata, Tomaszewska Karolina (4x100m), Jureczko Zuzanna, Komorowska Janina, Pierlak Anna, Rączka Natalia (sztafeta szwedzka).

 

Ostatni start naszych uczniów w tym roku szkolnym miał miejsce na stadionie lekkoatletycznym w Wapiennicy. Drugi rzut ligi lekkoatletycznej reprezentacja chłopców zakończyła na miejscu II w klasyfikacji drużynowej. Sztafeta 4x100 m uplasowała się na miejscu III. Sztafeta dziewcząt zdobyła III miejsce. W startach indywidualnych III msc w biegu na 1500m zdobył Krzysztof Pezda z klasy IIg. W biegu na 800m dziewcząt II miejsce dla Anny Pierlak.

Wszystkim życzymy równie dobrych startów w przyszłym roku szkolnym.