Sport 2011/2012

Jak co roku we wrześniu odbyły się zawody lekkoatletyczne na stadionie w Wapiennicy, w których brało udział 24 zespoły dziewcząt oraz 29 drużyn chłopców łącznie 656 uczestników. Nasza reprezentacja dziewcząt pod opieką p.Grażyny Filipiak zajeła II miejsce w klasyfikacji miejskiej oraz III miejsce w rejonie. Natomiast reprezentacja chłopców pod opieką p.Grzegorza Muszyńskiego zdobyła II miejsce w mieście oraz III miejsce w rejonie sumą punktów 1092.

Skład drużyny dziewcząt:
100 m - Jureczko Zuzanna, Wyka Katarzyna, Zoń Julia.
400m - Konior Maria, Brzezińska Marta, Jarzębowska Natalia,
800m - Klimek Kinga, Dzindziora Agnieszka, Korzeniewicz Julita,
skok w dal - Romanowska Janina, Stanisławska Natalia, Jurzak Agnieszka.
pchnięcie kulą - Minkus Judyta, Myślińska Patrycja, Rzepka Maria.

Skład drużyny chłopców:
100m - Kowalczyk Dawid, Alfred Sosgórnik, Pyś Piotr.
400m - Paszek Bartłomiej, Machalica Dorian, Markiewicz Mateusz,
1500m - Więcaszek Szymon, Pezda Krzysztof, Ćwiklicki Paweł.
skok w dal - Bakalarski Szymon, Bem Robert, Malarz Krzysztof.
pchnięcie kulą - Bielec Bartosz, Rucki Adam, Janczewski Paweł.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Nasza reprezentacja szkoły dziewcząt jak i chłopców brała również udział w zorganizowanych po raz pierwszy indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się 19 września 2011 na stadionie w Wapiennicy. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt II miejsce zajęła nasza uczennica Klimek Kinga natomiast wśród chłopców I miejsce zdobył nasz uczeń Paszek Bartłomiej.

Gratulujemy dobrego startu.

Kolejne starty naszych uczniów to sztafetowe biegi przełajowe które miały miejsce 6 października 2011 roku. Reprezentacja dziewcząt pod opieką p.Grażyny Filipiak zdobyła II miejsce w mieście i awans do udziału w zawodach rejonowych. Natomiast drużyna chłopców pod opieka p.G.Muszyńskiego zajęła I miejsce w mieście oraz IV miejsce w rejonie.

Serdeczne gratulacje.

Również w październiku 24 odbyła się Miejska Licealiada Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Reprezentacja dziewcząt pod opieką p.A.Krzystolik zajeła III miejsce drużynowo a indywidualnie II miejsce dla Surmy Joanny. Drużyna chłopców wywalczyła II miejsce w mieście i awans do zawodów rejonowych. W klasyfikacji indywidualnej III miejsce dla naszego ucznia Tymoteusza Micherdy.

Skład drużyny dziewcząt: Blachura Joanna, Surma Joanna, Skurzok Estera.
Skład drużyny chłopców: Micherda Tymoteusz, Grduk Jakub, Rajzer Wojciech.

W lutym zakończyły się rozgrywki gier zespołowych dziewcząt i chłopców na szczeblu miejskim. Nasza reprezentacja piłki ręcznej chłopców pod opieką p. G.Muszyńskiego po zaciekłej walce z ZS Budowlanych zajęła III miejsce w mieście. Złoto przypadło V LO a drugie miejsce zajęło LO im.KEN.

Skład drużyny: Więcaszek Szymon, Procner Krystian, Michnowicz Dawid, Kasperek Paweł, Kosiba Michał, Bakalarski Szymon, Majtyka Michał, Rak Bartek, Sosgórnik, Alfred, Bem Robert, Kanik Tomasz.

Ogółem startowało 13 szkół. Swój start zakończyły również piłkarki ręczne na etapie grupowym. Dobrym startem mogą pochwalić się nasze siatkarki które pod opieką p. K. Bawelskiej zajęły III miejsce przegrywając niewielką stratą z LO im.A.Asnyka. Pierwsze miejsce przypadło siatkarkom SMS-Edu Sport a drugie LO im. A.Asnyka.

Skład drużyny: Kopeć Sylwia, Reczko Agnieszka, Kurczyk Klaudia, Wieczorek Alicja, Stanisławska Natalia, Krotacz Aleksandra, Pochopień Dorota, Poparda Aleksandra, Zeman Karolina, Rzepka Marta, Kajzer Wiktoria, Gąsiorek Małgorzata.

Gratulujemy dobrego miejsca.

Kolejne dobre starty naszych uczniów miały miejsce na zawodach narciarskich, które odbyły się w Szczyrku. Nasza drużyna dziewcząt i chopców pod opieką p. K. Bawelskiej zajęła w klasyfikacji drużynowej I miejsce.

Skład reprezentacji: Kempa Karolina, Kołosińska Anna, Kondrat Anna, Sosgórnik Alfred, Haratyk Sebastian, Rajzer Wojciech, Szymon Gąsienica-Bednarz.

W kwietniu przeprowadzone zostały Mistrzostwa Miasta w pływaniu na pływalni Troclik przez BWOPR. Nasza reprezentacja chłopców i dziewcząt w ogólnej klasyfikacji zdobyła III miejsce w mieście. Natomiast w startach indywidualnych nasi uczniowie zdobyli kilka bardzo dobrych miejsc. I tak w stylu klasycznym I miejsce zajął Ginda Wojciech a miejsce III Kurczyk Klaudia. W grzbiecie I miejsce dla Krzysztofa Tracza, który pobił dotychczasowy rekord szkoły wynikiem 33,51s oraz III miejsce dla Michała Kosiby z czasem 36,34. Klimek Kinga zajeła IV miejsce z czasem 42,69s. W stylu dowolnym kobiet I miejsce dla Alicji Wieczorek z czasem 32,33s i IV miejsce dla Agnieszki Habińskiej z czasem 36,43s. W konkurencji motyl mężczyzn na dystansie 50m IV miejsce zajął Herzyk Michał z czasem 35,27s natomiast wśród dziewcząt V miejsce zdobyła Zamarska Anna z czasem 47,95. Najlepszym startem może pochwalić sie nasza sztafeta chłopców 4x50m, która zdobyła Mistrzostwo Miasta. Gratulujemy wszystkim uczestnikom dobrego startu.

Skład sztafety męskiej: Ginda Wojciech, Tracz Krzysztof, Kosiba Michał, Krzyżowski Adrian.