LXIV Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Spektakularny sukces Michała Pezdy

W dniach 1-2 kwietnia 2023 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyły się zawody centralne LXIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Uczeń klasy 3 c Michał Pezda odniósł w nich spektakularny sukces, zdobywając tytuł laureata I miejsca. Jest to pierwszy tak wysoki wynik w historii wieloletnich startów naszych uczniów w tej prestiżowej olimpiadzie. A że odbywa się ona pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej, wiele instytucji państwowych sponsoruje laureatom i finalistom cenne nagrody. I tak - Michał, oprócz nagród rzeczowych (książek i albumów) oraz wysokiej nagrody pieniężnej, otrzymał 14-dniowy płatny staż w Biurze Parlamentarnym w Warszawie, wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, voucher na pobyt weekendowy w hotelu ze spa, a przede wszystkim indeks na wybraną uczelnię wyższą w Polsce.

Gratulujemy Michałowi, jego Rodzicom oraz Pani Profesor Izabeli Podlewskiej-Lasler.