KONKURS PLASTYCZNY "POMOCNA DŁOŃ"

Temat: "Pomocna Dłoń"- wykonaj plakat w dowolnej technice plastycznej.

Regulamin Konkursu

1.Postanowienia ogólne

Organizatorem Konkursu jest Szkolne Koło Caritas w ramach realizacji projektu "Szkolny klub Wolontariatu" w ZSO im. S. Żeromskiego w Bielsku-Białej.

Przedmiotem konkursu jest zachęcanie młodzieży do pomagania innym i do zostania wolontariuszem.

Konkurs odbywa się od 1 marca do 31 marca 2017r.

Prace należy dostarczyć do 31 marca 2017r bezpośrednio opiekunowi Szkolnego Koła Caritas.

Fundatorem nagród jest Komitet Rodzicielski.

2.Cele Konkursu

Przybliżenie idei wolontariatu

Popularyzowanie i wyjaśnienie roli, znaczenia wolontariatu w ramach obchodów Roku Wolontariatu ogłoszonego przez MEN

Kształtowanie wrażliwosci na potrzeby ludzi chorych i cierpiących

Zachęcanie młodzieży do podejmowania aktywnosci wolontarystycznej, włączania się w inicjatywy łączące bezinteresowne działanie z kształtowaniem więzi społecznych opartych na zaufaniu i solidarności społecznej

Rozwijanie wyobraźni artystycznej wśród młodzieży

3.Adresaci konkursu

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów z III LO i Gimnazjum ZSO im. S. Żeromskiego w Bialsku- Białej.

4. Zasady i warunki uczestnicwta

Udział w konkursie jest dobrowolny.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej: plakatu promującego wolontariat, zachęcającego do pomagania innym

PLAKAT: format pracy od A4 do A3

Preferowane techniki malarskie, rysunkowe (kredki, akwarele, farby plakatowe, akrylowe) oraz grafika komputerowa

Prace niezgodne z regulaminem lub oddane po terminie nie będą oceniane

Prace przechodzą na własność organizatora.

Laureatami zostaną osoby, których prace będą ocenione przez jury powołane przez organizatora  wg. odpowiednich kryteriów (3 prace z LO i 3 z Gimnazjum)

Roztrzygnięcie konkursu nastąpi 7 kwietnia 2017r

Organizator zobowiazuje się do poinformowania laureatów o wyróżnieniu drogą elektroniczną oraz o sposobie odebrania nagród.

5.Nagrody

Książki, kubki, przybory szkolne.

6.Prawa autorskie

Poprzez zgłoszenie pracy konkursowej Uczestnik oświadcza jednocześnie, że przysługują mu pełne autorskie prawa osobiste i majątkowe do zgłoszonej pracy, oraz że nie jest ono obciążone prawami osób trzecich.

Akceptując regulamin Uczestnik wyraża zgodę na wystawienie pracy w naszej szkole przez Organizatora

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie inne formy dodane przez Uczestnika, które nie spełniają powyższych wymagań.