Szkolny Festiwal Nauki 2023

fn2023

Po raz kolejny zorganizowaliśmy nasz Szkolny Festiwal Nauki, jak zwykle 21 marca. Wykładowcy szczęśliwie dopisali i mieliśmy okazję skorzystać z bogatego doświadczenia i dzielić pasję z blisko 40 goścmi. Byli to:

• Alicja Lizurej - psycholożka, Leszek Wieczorek - właściciel szkoły nauki jazdy. „Prawkologia - psychologia nauki jazdy”.
  • Ignacy Chyla – absolwent Żeromskiego, właściciel firmy „Advice and win”.„Jak przekonywać by przekonać.”
  • Bartosz Bień -absolwent Żeromskiego.„Kreatywne zastosowania informatyki w życiu codziennym: od piłki nożnej po ruch drogowy.”
  • Dr Michał Gąska oraz mgr Judyta Kuźnik - Uniwersytet Wrocławski.„O tłumaczeniu, czyli komunikacja na styku kultur.”
  • Zuzanna Pawlusiak, Maja Zając, (Klasa 2d).„Nauka to sztuka, czyli jak się uczyć?”
  • Dr n. med. Anna Krupa - wykładowca ŚlAM, Dyrektor Medyczny CPiT w Bystrej.„O kardiologii”
  • Klaudia Krawczyk-Szatanik - pracownik firmy „Rainbow”.„Jak pracuje pilot wycieczek.”
  • Piotr Gwizdoń – uczeń Żeromskiego. „O pszczelarstwie”.
  • Michał Dudek, kierownik oddziału ratunkowego SW w Bielsku-Białej, wykładowca ATH. „Medycyna ratunkowa.”
  • Benedykt Klusek – psycholog Żeromskiego. „Gry fabularne dla tych co by chcieli, ale nie wiedzą jak.”
  • Sławomir Zając - sędzia rodzinny Sądu Rejonowego w Pszczynie. "Opowieść „o Konstytucji i trójpodziale władzy”.
  • Aneta Gawlas - wykładowczyni WSB, absolwentka Żeromskiego. „Zarządzanie talentami, zmianą i komunikacją, miej bezczelne marzenia-motywacja w praktyce.”
  • Jacek Kachel - historyk, dziennikarz, regionalista. „Lochy, bunkry itd. - 125 lat ratusza w Białej.”
  • Dr hab. Paweł Gładki, profesor UŚ. „Kryptografia”.
  • Agnieszka Sobolak. Zajęcia z jogi.
  • Aleksandra Grzegorczyk - właścicielka szkoły tańca „All dance.” Warsztaty taneczne.
  • Dariusz Reinhard, trener przygotowania motorycznego w Ironia Gym.„Wpływ aktywności fizycznej i odżywiania na zdrowie”.
  • Marek Eliasz i członkowie Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. „Spadochroniarstwo - fascynacja czy przerażenie.”
  • Dorota Szkucik, nauczyciel Żeromskiego. „Woodstock 1969. Historia festiwalu, który przeszedł do historii.”
  • Tadeusz Maślany - alpinista, uczestnik wielu wypraw w najwyższe góry świata, zdobywca siedmiotysięczników. „Radości i niedogodności na lodowcach.”
  • Alina Rogala - absolwentka Żeromskiego. „Studia - położnictwo i inne opowieści z dyżuru.”
  • Mirosława Sapeta-Breulich. „Pierwsza pomoc, AED, choroby zakaźne”.
  • Konrad Zemlik – absolwent Żeromskiego.„Promocja marki osobistej w internecie, praca w mediach zza kulis.”
  • Kacper Kupczak – uczeń Żeromskiego. „Dlaczego szkoła jest do bani. Część 2. Czyli wnioski z neuronauki i nauczania domowego.”
  • Maria Ka (Maria Krawczyk, absolwentka Żeromskiego).„Spotkanie z Marią Ka: jidysz, muzyka, poezja, kultura żydowska i XXI wiek.”
  • Monika Szatanik - właścicielka „Direct school”. „O szkole, inny sposób nauczania języków.”
  • Dr hab. Tomasz Szostok, profesor UŚ. „Problemy matematyki współczesnej.”
  • Dr hab. Rafał Bobiński, profesor ATH. „Ewolucja molekularna.”
  • Dr hab. Jadwiga Nikodem. „Opowieść o malarstwie połączona z wystawą własnych obrazów”.
  • Anetta Piątek-Sostaric–Absolwentka Żeromskiego, Centrum rozwoju Biznesu. „Storytelling marki”.
  • Piotr Kucia - Wiceprezydent Miasta Bielska-Białej.„Samorządowe radości i problemy.”
  • Emilia Jagoda - Studentka medycyny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, absolwentka Żeromskiego. "Człowiek, a odżywianie."
  • Aneta Ryncarz - pedagog Żeromskiego. "Matka Polka, czy Femme Fatale, role społeczne i wierzenia dotyczące kobiet w kulturze polskiej”.
  •  dr n. hum. Sebastian Kuliński.„Prywatne życie dyktatorów - Adolf Hitler, Józef Stalin oraz Benito Mussolini.”
  • Drużyna strzelecka  JS 3027 z Bielska-Białej z prezentacją.

Dziekujemy wszystkim zaangażowanym w ten Festiwal, że zechcieli być jego organizatorami i współtwórcami. Kto nie skorzystał z ich doświadczenia ten nie będzie miał szybko ponownej okazji bo kolejne spotkanie w gronie festiwalowych gości dopiero za rok.