Festiwal Nauki  razem z programem POWER

Jak co roku  21 marca w naszej szkole zamiast szukać śladów wiosny  na wagarach, zorganizowano Festiwal Nauki. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali tym razem imprezy mające na celu popularyzację kultury krajów anglojęzycznych i samego projektu Erasmus+. Było  w czym wybrać. Można było wysłuchać wykładów czy też wziąć udział w warsztatach. Oto kilka propozycji:

1.Slang jako środek sprzyjający immersji na przykładzie ,,Trainspotting" I. Welsha -
mgr Maciej Niemiec (ATH)

2. WE ARE POETS...Warsztaty w kreatywnym pisaniu - mgr Magdalena Piecha

3. „KOCHAM CIĘ JAK IRLANDIĘ...” - przyczynek do historii i współczesności stosunków polsko-irlandzkich.
mgr Izabela Podlewska – Lasler.

4. Quo vadis Europo? - rzecz o przeszłości i przyszłości Unii Europejskiej w 15-lecie polskiej akcesji – Grzegorz Paciecha i Andrzej Słowik.

Klasy pierwsze liceum przygotowały prezentacje poświęcone  krajom anglojęzycznym. Odwiedzając poszczególne klasy, można było  między innymi skosztować kuchni regionalnej, wziąć udział w konkursach, zagrać w hokeja, wysłuchać piosenek….

Wiosna i tak przyszła, a my wiemy więcej i dobrze się bawiliśmy.