Szkolna telewizja "UTV"

utv logo

UTV jest szkolną telewizją tworzoną w pełni przez uczniów naszej szkoły, która powstała w maju 2013 roku, zastępując poprzednią telewizję ŻTV, której działalność została zakończona wraz z odejściem uczniów klas 3.

UTV swoją działalność skupia głównie na szkolnych wydarzeniach i imprezach, tworząc niejako wirtualną kronikę z życia szkoły.

Materiały UTV znaleźć można na profilu Samorządu Uczniowskiego w serwisie YouTube:

http://www.youtube.com/user/SU3LO

"ŻTV"

ŻTV to telewizja, która powstała w 2011 roku, na potrzeby akademii z okazji Dnia Patrona. Jej działalność nie zakończyła się jednak jedynie na tym święcie. Przygotowywała ona materiały z życia szkoły, odbywających się szkolnych wydarzeń oraz spotkań. Telewizja zakończyła swoją działalność w 2013 roku wraz z ukończeniem szkoły przez jej założycieli.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmików telewizji ŻTV:

 

Zapraszamy również do przeczytania wywiadu o ŻTV, który ukazał się na łamach protalu www.bielsko.biala.pl:

 


 

Następcą "ŻTV" została Uczniowska Telewizja "UTV".
Więcej informacji na ten temat znaleźć można tutaj:

http://www.zeromski3lo.edu.pl/lo3/szkolna-telewizja-utv


utv logo

Samorząd Uczniowski

logo-su
 
Samorząd Uczniowski to jeden z organów szkoły, obok dyrekcji, rady pedagogicznej i rady rodziców. To organizacja uczniów danej szkoły, obejmująca całą społeczność uczniowską, która jest niezależna od administracji oświatowej i jakiejkolwiek partii oraz ugrupowań politycznych.
 
Patrząc w przeszłość, prekursorami samorządności uczniowskiej w Polsce byli m.in. takie postacie jak Janusz Korczak, Władysław Przanowski czy Aleksander Kamiński, a obecnie, powołanie Samorządu Uczniowskiego gwarantuje Ustawa o systemie oświaty, z dnia 7 grudnia 1991 roku.
 
Jak mówi encyklopedia, Samorząd powinien być organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany powinni wybierać swoich przedstawicieli według przyjętych przez ogół uczniów procedur. Organy Samorządu Uczniowskiego powinny reprezentować interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej. Członkowie Samorządu mają prawo i powinni rozwiązywać realne problemy uczniów i podejmować słuszne decyzje, a tym samym mieć wpływ na życie szkoły, współdecydować o sprawach jej dotyczących. Decyzje dotyczące zakresu działań Samorządu w danej szkole i planu tych działań powinny należeć do uczniów. Samorząd ma prawo oczekiwać od szkoły wsparcia dla swojej działalności. Rolę doradcy spełnia opiekun Samorządu, wybrany przez uczniów spośród nauczycieli danej szkoły.
 
Naszym celem, w trakcie tej kadencji, jest wypełnianie powierzonych nam zadań, dbanie o prawidłowe funkcjonowanie Samorządu wedle ogólnych zasad, kontynuowanie jak i tworzenie nowych akcji, imprez oraz wydarzeń szkolnych, jak również pokazanie, że funkcja taka jak przewodniczący czy zastępca Samorządu Uczniowskiego, nie jest tylko funkcją reprezentacyjną, ale zobowiązuje i daje dużo możliwości do pracy i tworzenia na rzecz szkoły, uczniów, miasta oraz całego społeczeństwa.
 

 
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest:
• mgr Łukasz Świątek
 
 
Kontakt z Samorządem:
• E-mail Samorządu Uczniowskiego:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
Samorządu Uczniowski III LO na portalach:
 
 
Strony obsługiwane przez Samorządu Uczniowski III LO:
 

Podkategorie

  • su-pliki

    Poniżej znajdują się różnego rodzaju pliki, związane z działalnością Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!