Świadectwo maturalne VS Międzynarodowe certyfikaty biznesowe – czyli jak zostać Zwolnionym z teorii.

Zakończyła się druga edycja olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. 23.04.2016r. w warszawskim Soho Factory, odbył się wielki finał, podczas którego najlepsze licealne i studenckie projekty zostały nagrodzone „Złotym Wilkiem”. Jednym z laureatów został licealny projekt „Sound’N Crew” z Bielska-Białej, którego twórcami są tegoroczni maturzyści z naszej szkoły. W tym roku zrealizowano ponad 500 inicjatyw, które pozytywnie wpłynęły na życie 5 milionów Polaków. W sumie w programie wzięło udział 11 tys. młodych ludzi, czyli blisko 60 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Projekt „Sound’N Crew” to młodzieżowa inicjatywa, której celem jest promowanie początkujących muzyków z Bielska i okolic, urozmaicenie życia kulturalnego miasta oraz działalność charytatywna. Grupa pięciu licealistów, w składzie: Aleksander Tomala, Zofia Sikora, Agnieszka Gęca, Alicja Filipczyk oraz Szymon Smolin, zorganizowali serie koncertów początkujących zespołów muzycznych z naszego miasta. Odbyło się 8 koncertów i jedno wydarzenie specjalne, „Wieczór winylowy”. Łącznie w projekcie wzięło udział ponad 500 osób oraz 44 artystów skupionych w zespołach. Ceną wejściówki na koncerty było 5 złotych, a w przypadku koncertu finałowego 10zł. Projekt zebrał sumę 3552 złotych, którą przekazał fundacji „Drachma”, na pomoc osobom niepełnosprawnym. Dodatkowo uczestnicy koncertów zostali poproszeni o przyniesienie ze sobą plastikowych nakrętek. Zebrano ponad 12 tysięcy sztuk, które zostały przekazane stowarzyszeniu „Teatr Grodzki” na budowę teatru społecznego .

„Dzięki „Zwolnionym z teorii” zdobyliśmy doświadczenie w zakresie zarządzania projektami oraz prestiżowe, rozpoznawalne na całym świecie, certyfikaty biznesowe sygnowane przez Project Management Institute. Kompetencje miękkie takie jak elastyczność, współpraca w grupie, kreatywność czy inicjatywa, to umiejętności praktyczne, wykorzystywane nie tylko w zawodowym aspekcie życia. Mogą być zdobyte tylko poprzez praktykę, a nie teorie z którą uczniowie mają na co dzień styczność w szkole. Dzięki projektowi nauczyliśmy się: organizować wydarzenia publiczne, rozmawiać z przedstawicielami potencjalnych sponsorów, spisywać profesjonalne umowy najmu z klubami, które użyczały nam swych sal. Poznaliśmy wiele inspirujących osób, przełamaliśmy lęk przez wystąpieniami publicznymi, oraz zdobyliśmy wiele przydatnych w przyszłości kontaktów. Zdobywając certyfikaty biznesowe oraz „Złotego Wilka” za najlepszy licealny projekt w tematyce kultura, uzyskaliśmy możliwość otrzymania stypendium na wielu zarówno polskich jak i zagranicznych uczelniach. Poprzez ukończenie Olimpiady, staliśmy się jednocześnie alumnami Social Wolves, dzięki czemu mamy możliwość udziału w zamkniętych imprezach i szkoleniach dla alumnów oraz płatnych stażach w firmach partnerskich Social Wolves, takich jak: Microsoft czy T-Mobile. Uważamy, że nasz pierwszy projekt to bardzo dobry początek, na drodze zawodowej działalności biznesowej oraz cudowne przeżycie, które wpisze się w naszą pamięć i CV, jako niezbędny fundament dalszej edukacji.” – mówi Aleksander Tomala, członek projektu Sound’N Crew

„Zwolnieni z teorii” to pierwsza i największa praktyczna olimpiada zespołowa w Polsce, której celem jest budowanie obywatelskiej i przedsiębiorczej postawy wśród młodych ludzi poprzez zachęcanie ich do zainicjowania i zrealizowania własnych projektów społecznych. W odróżnieniu od olimpiad przedmiotowych organizowanych w szkołach, w których uczniowie mogą pochwalić się swoją wiedzą teoretyczną w „Zwolnionych z Teorii” mają możliwość sprawdzenia się w działaniu. Uczestnicy programu sami identyfikują istotny problem społeczny swojej lokalnej społeczności i realizują działanie, które ma pomóc go rozwiązać.

 

facebook:
https://www.facebook.com/soundncrew/?ref=aymt_homepage_panel

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCTlSkWluKAQz2imvtyN1Wpg

Instagram:
nick: soundncrew