Sukces w Olimpiadzie Informatycznej

Znalezione obrazy dla zapytania olimpiada informatyczna

Juliusz Korab-Karpowicz z klasy III A został laureatem Olimpiady Informatycznej. Cieszymy się bardzo i gratulujemy.

Olimpijska seria

 

Z dumą i radością informujemy, że uczniowie klasy III c Grzegorz Paciecha i Andrzej Słowik uczestniczący
w marcu b.r. w dwóch ogólnopolskich finałach olimpiad COPTIOSH  - zostali laureatami - w Olimpiadzie Wiedzy o III RP - Grzegorz  zajął miejsce trzecie, a w Olimpiadzie Wiedzy o UE - miejsce drugie.

Ponadto Grzegorz Paciecha wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Prawie, uzyskując tym samym status laureata. 

Obu laureatom szczerze gratulujemy.

Wymiana Włochy-Polska

Wymiana Italia-Polonia

Magda 1

Mimo że Matteo Salvini zamknął porty by uniemożliwić niepożądanym gościom przedostanie się na Półwysep Apeniński, wycieczce Żeromskiego udało się go przechytrzyć i samolot z uczniami III LO wylądował 17 września na lotnisku w Bergamo. Zapoczątkowało to 2. edycję polsko-włoskiej wymiany uczniów szkół średnich z Bielska- Białej i włoskiego Mondovi’. Przyporządkowani do swoich rodzin, uprzednio wypełniwszy ankiety personalne, licealiści podjęli się brawurowego zadania – nauczyć włoskich rówieśników komunikowania się w języku angielskim, ponieważ mimo, że jest to przedmiot powszechnie nauczany w tamtejszych szkołach, to jednak znani ze swojej niechęci do języka królowej Elżbiety Włosi nie są w nim tak biegli jak mogłoby się to wydawać. Żeby jednak było sprawiedliwie i aby również polscy uczniowie mogli coś wynieść z owej wymiany, organizatorzy tegoż przedsięwzięcia z ramienia liceum w Mondovi’ zaplanowali wiele atrakcji dla uczniów Żeroma. Dlatego też, przy akompaniamencie języka angielskiego z włoskim akcentem, zwiedzili muzeum kina, historyczne centrum Turynu i stadion Juventusu na murawę którego dzień później wybiegli Cristiano Ronaldo i spółka. Oprócz tego Mediolan, w którym królowały modelki biorące udział w Fashion Weeku, fabrykę Ferrero w Albie (z której udało im się wynieść tonę kontrabandy) i starówkę na wzgórzu w Bergamo. Ponadto odbył się „dzień sportu”, na którym Włosi zobaczyli dlaczego to Polska (choć z mizernym skutkiem) a nie oni zagrali na ostatnich Mistrzostwach Świata w Rosji. Nie obyło się również bez kosztowania dokonań tamtejszej kuchni i narażenia się kelnerom, kiedy to niektórzy mieli czelność prosić o keczup do pizzy. Po tygodniowym pobycie, w którym królowały bezchmurne niebo i temperatura osiągająca ponad 20 st. C, przyszedł czas na zmianę ról i powrót do Polski. Ubranych letnio przyjaciół z południa Europy przywitała minusowa temperatura na lotnisku w Krakowie. Po pierwszym szoku, udało im się jednak dojść do siebie i następny dzień rozpoczęli od lekcji matematyki w szkole (był to zaplanowany zabieg, by przekonać ich, że są dużo gorsze rzeczy od syberyjskich temperatur). Następnie wycieczka zwiedziła Bielsko, browar w Żywcu, muzeum Śląskie w Katowicach i Auschwitz – Birkenau. Ostatnim przystankiem na trasie był Kraków, w którym mogli zobaczyć na własne oczy….włoski obraz Leonardo da Vinci – „Damę z gronostajem”. Po zwiedzeniu Wawelu, przyszedł czas na pożegnanie, Włosi udali się na lotnisko i wrócili do domu z, jak sami przyznają, innym i dużo lepszym obrazem Polski niż pierwotnie mieli w głowach.

link do prezentacji z zdjęciami z wymiany włosko-polskiej.

 

https://prezi.com/p/of9udt-hvkic/wymiana

 

 

Tekst: Łukasz Biskup

SUKCESY

ls

W dniu 22.03.2019 uczniowie naszej szkoły brali udział w Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, której finał odbył się na Uniwersytecie Warszawskim.

Szymon Główka i Bartosz Mikołajczyk z klasy II C zdobyli tytuł finalisty tej Olimpiady, a Przemysław Zemczak z klasy II E tytuł uczestnika Olimpiady. Uczniowie byli przygotowywani przez mgr M. Flisa i mgr Ł. Świątka. Serdecznie gratulujemy zajętych miejsc.

 

Zwolnieni z Teorii

Zwolnieni z Teorii

Idziesz do liceum i musisz wybrać profil? Napisałeś maturę i zastanawiasz się, co dalej? Nie masz pojęcia, jakie zawody są dla Ciebie i co właściwie powinieneś w życiu robić? Future Finders powstało właśnie dla Ciebie!
Future Finders to projekt realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przez piątkę dziewczyn z bielskiego Kopernika: Julię Dwornik, Agnieszkę Kanię, Małgorzatę Kudzię, Annę Kuźniar i Aleksandrę Zacny.
Zorganizujemy dla młodych z Bielska i okolic wydarzenie, podczas którego będą mogli posłuchać przeprowadzanych na żywo rozmów z przedstawicielami różnych zawodów. Wspólnie z dziennikarzami z projektu redakcjaBB młodzież będzie mogła zapytać o kulisy pracy w danych profesjach oraz wady i zalety z nią związane.
Zaprosiliśmy do współpracy m.in. dziennikarkę Gazety Wyborczej, chirurga, architekta, filmowca, dyrektor kreatywną Trendy Hair Fashion, a nawet Polkę, która studiowała i pracowała w Londynie. Więcej o naszych gościach i harmonogramie spotkań z nimi znajdziecie na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Future-Finders-776113316120889/

Zapraszamy!