Jasełka i konkurs pastorałek

pastoraki tytuW dniu 21.12.2018 w naszej szkole odbył się konkurs pastorałek połączony z jasełkami.

Klasy licealne i 3 Gimnazjum miesiąc przed konkursem wylosowały tytuły pastorałki, którą będą musiały zaśpiewać w tym dniu. Klasy podeszły do tego bardzo poważnie i profesjonalnie. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i jury, złożone z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego
i nauczycieli, miało trudne zadanie, aby wydać sprawiedliwy werdykt.

W pierwszej turze zwyciężyła klasa I D, przed klasą I C i II C.

W drugiej turze zwyciężyła klasa II B, przed III B i 3 Gimnazjum.

Nagrodą główną w konkursie był dodatkowy dzień wycieczki, za drugie miejsce dzień bez pytania, a za trzecie lekcja bez pytania.

Zwycięzcom gratulujemy.

Przed konkursem pastorałek odbyły się jasełka, przygotowane przez klasę II C. W sposób luźny i nowoczesny nawiązywały one do wydarzeń biblijnych związanych z narodzeniem Jezusa.
Klasa jak zwykle stanęła na wysokości zadania i każdy z przyjemnością oglądał przedstawienie.

Po konkursie pastorałek głos zabrał Pan Dyrektor dr Krzysztof Kaczor, życząc wszystkim spokojnych świąt i udanego Nowego Roku.

Na zakończenie zaśpiewała Sara Lesińska z 3 Gimnazjum, która po raz kolejny udowodniła, że nieważny jest wiek, ale talent,  zapał i chęci.

Dzięki występom naszej młodzieży, każdy z nas poczuł magię świąt i z cudownym humorem udał się do domów, aby w gronie rodzinnym przeżywać ten czas, w którym Chrystus stał się człowiekiem.

(tekst - Łukasz Świątek)

I miejsce  - pierwsza tura

1D

1D

I  miejsce - druga tura

2B

2B

JASEŁKA przygotowane przez klasę 2C

jaseka

Erasmus plus - STAMBUŁ

   Pierwszy wyjazd w ramach programu Erasmus Plus już za nami. W dniach 2 – 9 grudnia 2018, trzy nauczycielki i siedmioro uczniów naszego liceum ( Ania, Karina, Paulina i Weronika z IIe, Miłosz z IIa, Adrian i Łukasz z Ia ) przebywali w Turcji, realizując projekt Counselling at Schools.

   Nasz pobyt w Stambule, mieście niezmiernie fascynującym, w którym historia przeplata się z nowoczesnością,, wypełniony był ogromną ilością wydarzeń. Przede wszystkim realizowaliśmy razem z naszymi bułgarskimi, rumuńskimi i tureckimi partnerami zadania projektowe, np. wizyty na Uniwersytecie Boḡaziçi, w szpitalu czy w fabryce obuwia, spotkanie z Panią Yesim Vardar, menadżerem w jednym z największych tureckich banków. Wzięliśmy udział w wielu warsztatach i sami prezentowaliśmy wyniki naszej pracy.

Wyjazd to nie tylko praca. Udało nam się zwiedzić historyczne serce Stambułu, odwiedziliśmy pałac sułtański Topkapi, Błękitny Meczet i muzeum Haghia Sophia. Piękną panoramę miasta podziwialiśmy z pokładu statku w czasie rejsu po Bosforze. Mieliśmy wiele okazji do spróbowania przepysznych potraw kuchni tureckiej.

erasmus everyone

 

 

Pełną relację z wyjazdu znajdziecie w zakładce Erasmus Plus – Wizyty – Turcja.

Sukcesy konkursowe

IZA 1Sukcesy konkursowe

W środę 14 listopada uczniowie naszego liceum: Patrycja Krasny z kl. 2 c, Bartosz Piotrowski z kl. 1 c oraz Grzegorz Paciecha i Andrzej Słowik z kl. 3 c wzięli udział w corocznym Konkursie wiedzy o sejmie, przygotowywanym przez posłów na Sejm i prowadzonym przez pracowników kancelarii Sejmu Rzeczpospolitej. Konkurs odbywał się w IV LO im. KEN. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów dotyczących historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Zmagania konkursowe zakończyły się po raz kolejny sukcesem - Grzegorz wygrał, a Andrzej zajął trzecie miejsce. Na podium znalazł się także uczeń V LO Jakub Koral - zresztą absolwent naszego gimnazjum. Nagrodą dla zwycięzców jest wyjazd do Warszawy i zwiedzanie gmachu parlamentu.

Gratulujemy uczniom i opiekunowi Pani Prof. Izabeli Lasler.

IZA2

ZŁOTO dla NAJLEPSZYCH

 

Jak co roku „Perspektywy” ogłosiły ranking najlepszych szkół w Polsce.

Uroczyste ogłoszenie wyników Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 odbyło się 10 stycznia w Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie.

W tym roku nasze liceum zapracowało na ZŁOTĄ TARCZĘ, czyli miejsce wśród 200 najlepszych liceów ogólnokształcących.

Zajęliśmy 88 miejsce.

Cieszymy się z tego powrotu do „złota” i gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Szczegóły można przeczytać tu:

http://licea.perspektywy.pl/2019/ranking/ranking-liceow-ogolnoksztalcacych-2019

Gość w dom, Bóg w dom. Spotkanie Polska – Izrael 2018

DSC 3945.jak-zmniejszyc-fotke plJesienną tradycją naszej szkoły stały się coroczne odwiedziny młodzieży licealnej z Modi’in w Izraelu.

Mimo surowej listopadowej pogody atmosfera była ciepła i pełna życzliwości. Początkowe bariery nieśmiałości i różnic językowych szybko runęły, ustępując miejsca ciekawości i niekłamanej radości ze spotkania.

Program jak zwykle wypełniły warsztaty w grupach polsko – izraelskich oraz koncert podsumowujący całe wydarzenie. Szczególne podziękowania należą się uczniom klas drugich liceum, dzielnym gimnazjalistom oraz pozostałym wolontariuszom – bez Waszego wsparcia i obecności wszelkie plany pozostałyby jedynie na papierze.

DSC 3950.jak-zmniejszyc-fotke pl