Nauka ZDALNA; szkoła NIECZYNNA

wirus

UWAGA!

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN zajęcia w szkole odbywają się zdalnie. Ważne sprawy można komunikować drogą mailową poprzez skrzynkę: zeromski(małpa)mzo.bielsko.pl. Kontakt z nauczycielami możliwy jest poprzez e-dziennik.

Od 23 marca sekretariat jest dostępny w ograniczony sposób, w tym dla składających wnioski o przyjęcie do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 22. Sekretariat jest czynny w godzinach 9-12 w pokoju 16, w budynku III LO, wejście od ulicy Bohaterów Warszawy. Wnioski można także złożyć drogą mailową na adres: zeromski(małpa)mzo.bielsko.pl.

Rekrutacja 2020

Propozycje klas na rok szkony 2020/2021.

Zobacz.

Znalezione obrazy dla zapytania: rekrutacja

 

Wspomnienia z wymiany polsko-włoskiej

Wspomnienia z wymiany polsko-włoskiej

 

18 września 2019r. zaczęła się nasza włoska przygoda. Do Mondovi, urokliwego miasteczka w regionie Piemont, dotarliśmy w godzinach wieczornych, gdzie przywitały nas rodziny goszczące. Już w ciągu pierwszych kilku godzin spędzonych z rodziną zdążyliśmy posmakować pysznych włoskich dań. Podczas pobytu zobaczyliśmy najpiękniejsze zakątki Mondovi oraz mieliśmy okazję zwiedzić Sanktuarium w Vicoforte, gdzie wspinaliśmy się na szczyt największej na świecie owalnej kopuły. W piątek pojechaliśmy do Genuii, stolicy Ligurii. Znajduje się tam największy port morski we Włoszech. Byliśmy pod domem Krzysztofa Kolumba, weszliśmy do pięknej Katedry San Lorenzo i podziwialiśmy zwierzątka w jednym z największych akwariów w Europie. Kolejny dzień był bardzo aktywny. Udaliśmy się na obiekt sportowy, gdzie graliśmy w siatkówkę plażową, padel (połączenie tenisa ze squashem) oraz piłkę nożną. Wieczorem Włosi zabrali nas na dyskotekę z okazji zakończenia wakacji. Wspólne tańce i śpiewanie bardzo nas zintegrowały, a na następny dzień każdego bolało gardło i nogi, innymi słowy impreza bardzo udana. W niedzielę pojechaliśmy nad morze do Andory w regionie Liguria. Wszyscy liczyli na odpoczynek na leżaczkach i kąpanie w morzu, niestety pogoda bardzo zawiodła i cały dzień padał deszcz. Jak na złość w ten dzień w Polsce była piękna pogoda. W kolejnych dniach odwiedziliśmy szkołę, gdzie uczestniczyliśmy w lekcjach biologii, chemii oraz historii. A także byliśmy w miasteczku Cuneo na małych zakupach i pysznym jedzonku. 25 września był ostatnim dniem we Włoszech ale nie ostatnim całej wymiany. W ten dzień role się zamieniały i to my gościliśmy Włochów w naszych domach. Jeszcze przed wylotem do Polski zwiedziliśmy Stare Miasto w Bergamo, które bardzo oddawało włoski klimat.
Podczas wizyty w Polsce Włosi zobaczyli kawałek naszego miasta i uczestniczyli w lekcjach w naszej szkole. Odwiedzili kopalnię w Zabrzu, zagrodę żubrów w Pszczynie oraz Muzeum Śląskie w Katowicach. Chwile rozrywki dostarczył nam aquapark w Tychach, kręgle oraz park trampolin. Wycieczka na Poniwiec i pieczenie kiełbasek była chyba jedną z ulubionych atrakcji naszych gości. Był też czas na zadumę i przemyślenia podczas wizyty w Auschwitz. W ostatnim dniu pojechaliśmy do Krakowa. Pokazaliśmy Włochom Wawel oraz krakowski rynek. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i tak właśnie minęły nam te 2 tygodnie- za szybko. Gdy żegnaliśmy się z włoskimi przyjaciółmi, nie obyło się bez łez. Zawarliśmy piękne znajomości, poznaliśmy inną kulturę. Każdy z nas bardzo dobrze wspomina ten czas i najchętniej by go powtórzył.
Chcieliśmy bardzo podziękować opiekunkom pani Magdalenie Lubickiej-Bajor oraz pani Barbarze Biskup za poświęcony czas i organizację. Bez Pań nie mielibyśmy tylu pięknych wspomnień. Dziękujemy!

 Wymiana: zdjęcia

magdal2

Ranking PERSPEKTYW 2020

Ranking PERSPEKTYW 2020

Niniejszym dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do awansu III Liceum Ogólnoksztalcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej w Ogólnopolskim Rankingu Liceów tworzonym przez Perspektywy. W roku 2020 nasze Liceum znalazło się w rankingu ogólnym na 72 miejscu co oznacza awans o 16 miejsc.

I choć wiadomo, że szkoła to nie tylko rankingi, egzaminy, punkty, ale także wiele rzeczy i spraw społecznych, życiowych, całkiem banalnych i niezywkle istotnych, to fakt, że wszyscy członkowie społeczności szkolnej podchodzą do należnych obowiązków z powagą i starnnością jest mocno budujący.

Za to Wam wszystkim serdecznie dziękuję.

Krzysztof Kaczor

ERASMUS PLUS W LICEUM

ERASMUS PLUS W LICEUM

 

Trzecie spotkanie w ramach realizacji projektu ERASMUS + „Counselling at Schools” już za nami. W dniach 21-25 października 2019r.  gościliśmy w naszej szkole 21 uczniów i 10 nauczycieli z Bułgarii, Rumunii i Turcji. Wizyta poświęcona była tematom związanym ze studiowaniem i przyszłą pracą. Uczniowie z Turcji skoncentrowali się na zaletach i wadach studiowania za granicą, Bułgaria przedstawiła najefektywniejsze sposoby ubiegania się o pracę, a partnerzy rumuńscy zapoznali nas z europejskimi programami wspierającymi młodych ludzi w studiowaniu i na rynku pracy. Ze szczegółami z wizyty gości w Bielsku-Białej można zapoznać się w zakładce Erasmus +/Wizyty/Polska.

City tour grupa