PISMO PRZEWODNIE

SZANOWNI PAŃSTWO!


Nauczyciele języka angielskiego ZSO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej mają przyjemność zaprosić Państwa wychowanków do udziału w XII Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Nagrody w konkursie ufundował Dyrektor Zespołu Szkół, Szkoła Języków Obcych Oxford Centre w Bielsku-Białej oraz Polonia Amerykańska.

Konkurs organizowany jest z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły i będzie przebiegał w trzech etapach. Liczbę uczniów chętnych do udziału w konkursie na etapie szkolnym prosimy przesłać na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Termin nadsyłania zgłoszeń upływa do 09 listopada 2018.


Pierwszy etap szkolny - odbędzie się 07 grudnia 2018 (piątek) ok. godz. 9:00 (wg możliwości szkoły). W ramach niego uczniowie będą pisali test obejmujący zagadnienia gramatyczno-leksykalne. Test przewidziany jest na 45 min. Ilość kopii testu prześlemy zgodnie z Państwa zamówieniem na adres szkoły. Na tym etapie zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o sprawdzenie prac zgodnie z przesłanym kluczem oraz przesłanie wyników na podany adres: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21 grudnia 2018. Lista osób zakwalifikowanych do drugiego etapu przesłana zostanie drogą mailową do nauczycieli zgłaszających uczniów do dnia 04 stycznia 2019.

Drugi etap odbędzie się 01 lutego 2019 (piątek) o godzinie 8:00 (z przyczyn organizacyjnych prosimy o przybycie na godzinę 7:45 ) na terenie naszej szkoły.  W części pisemnej, trwającej 60 min., uczniowie będą rozwiązywali test obejmujący część gramatyczno-leksykalną, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem oraz podstawowe zagadnienia obejmujące kulturę krajów anglojęzycznych. Część pytań będzie dotyczyć Polonii Amerykańskiej, która jest jednym ze sponsorów nagród w konkursie (linki do materiałów z tego tematu:

https://www.youtube.com/watch?v=BuxPcPlp1M0&list=TLYgxoCf6jHMQ

https://www.youtube.com/watch?v=VVShGlkxC74   
https://en.wikipedia.org/wiki/Polish_Americans )

Prace będą sprawdzane przez pracowników naszej szkoły, a wyniki, wraz z zagadnieniami do finału, umieszczone zostaną na stronie internetowej: www.zeromski3lo.edu.pl do dnia 15 lutego 2019 (piątek).

W dniu 19 marca 2019 (wtorek)  będzie miał miejsce finał konkursu, który będzie obejmował rozmowę z native speaker’em ze Szkoły Języków Obcych Oxford Centre.

Ceremonia rozdania nagród odbędzie się również 19 marca 2019 (wtorek) o godzinie 13.00. Ze względów organizacyjnych uczniowie odbierają nagrody i dyplomy jedynie podczas ceremonii podsumowującej konkurs. W późniejszym terminie nie będzie to możliwe.

Pragniemy zapewnić Państwa, że zorganizowanie konkursu ma na celu zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkół oraz Szkołę Języków Obcych Oxford Centre w Bielsku-Białej.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej LO im. S. Żeromskiego: www.zeromski3lo.edu.pl


Pozdrawiamy,


Iwona Piotrowska

Brygida Rajca

Anna Dobija