ERASMUS W SZKOLE

logo1

LOGO. We wrześniu 2018 przeprowadzony został konkurs na logo projektu. Uczniowie przygotowali 16 propozycji, które zostały umieszczone na specjalnie utworzonym koncie na Instagramie (erasmusplus.cas). Przez dwa tygodnie trwało głosowanie, w którym oddawali swoje głosy uczniowie wszystkich szkół biorących udział w projekcie. W konkursie zwyciężyło logo zaprojektowane przez Julię i Klaudię z IIIa.

TESTY PREDYSPOZYCJI ZAWODOWYCH. Październik był miesiącem wytężonej pracy dla grupy uczniów wyjeżdżających do Stambułu. Przeprowadzili oni w swoich klasach testy predyspozycji zawodowych. Do zrealizowania tego zadania wykorzystane zostały testy opracowane przez Uniwersytet Łódzki. https://mlodziwlodzi.pl/kompetencjometr/. Wyniki testów zostały przedstawione przez uczniów w czasie naszego pobytu w Turcji.

WIZYTA W ATH. Kolejne zadanie projektowe zostało zrealizowane w listopadzie 2018. W piątek 23.11. uczniowie klasy IIe udali się z wizytą do Akademii Techniczno-Humanistycznej. Program wizyty przygotowany został przez Pana Dariusza Pietrasa. W Katedrze Technologii Maszyn i Automatyzacji mgr inż. Kamil Wyrobek zapoznał nas z obrabiarkami sterowanymi numerycznie i robotem przemysłowym. Następnie w Katedrze Podstaw Budowy Maszyn wzięliśmy udział w krótkich warsztatach z programowania robotów Fanuc. Na zakończenie wizyty spędziliśmy czas w nowoczesnej bibliotece i czytelni Akademii.

ANKIETY BADAJĄCE UZALEŻNIENIE OD NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII. Rok 2019 rozpocząłsię od pracy nad prezentacją na temat uzależnienia młodych ludzi od korzystania z nowoczesnych technologii. Grupa projektowa postanowiła skoncentrować się głównie na telefonie komórkowym. Uczniowie przygotowali dwie krótkie ankiety dostępne w Internecie

https://goo.gl/forms/Em1c9EgtwyTMqOli2 i https://goo.gl/forms/f0dGFfywAkeywdda2.

Dane uzyskane z ankiet posłużą do opracowania kolejnej prezentacji, którą zaprezentujemy w czasie naszej kwietniowej wizyty w Rumunii.