Artykuły_1

Nasze miasto – wymiana polsko-włoska

Wrzesień obfitował w atrakcje.

Pierwszoplanowa to oczywiście rozpoczęcie roku szkolnego :)))

A zaraz po nim odbyła się wymiana młodzieży.

Uczniowie klas drugich naszego liceum pojechali do Włoch (Mondovi` 18-25 IX) i spędzili tam kilka dni, a potem młodzież włoska odwiedziła naszą szkołę (26 IX – 2 X).

Byli ciekawi jak wygląda Bielsko-Biała i uczniowie klasy 1C pokazali im najpiękniejsze zabytki zakątki i atrakcyjne miejsca naszego miasta.

Uczniowie 1C przygotowali plan zwiedzania, trasę i informacje.Zebrali wiadomości o mieście i przetłumaczyli na język angielski. Oprowadzając, zatrzymywaliśmy się w wyznaczonym punkcie, uczniowie 1 C opowiadali krótką historię miejsca, zwracali uwagę na ważne detale oraz odpowiadali na pytania.

Przy wyborze atrakcji brane były pod uwagę nie tylko zabytkowe budowle, ale również historyczne miejsca świadczące o różnorodności mieszkańców, wzajemnej tolerancji. Pokazywaliśmy bohaterów bajek i murale pokazujące historię przemysłu Bielska-Białej.

Były to chwile pozwalające zdobyć nową wiedzę i umiejętności, poćwiczyć autoprezentację oraz sprawność komunikacyjną w języku angielskim (czasem włoskim) oraz nawiązać nowe, międzynarodowe znajomości.

Przydały się również ćwiczenia z zakresu „Reading the City” nabyte podczas kursu we Włoszech w ramach programu POWER.